Dosar 3889/333/2018 din 31.05.2018

întreruperea executării pedepsei/contestaţie (art.592 NCPP)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3889/333/2018
Data dosar:
31.05.2018
Instanta:
Judecătoria Giurgiu
Departament:
Generale
Obiect:
întreruperea executării pedepsei/contestaţie (art.592 NCPP)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 10.12.2018 la ora 08:30

    Complet: CAM3
  • respinge cererea

    În temeiul art. 592 rap. la art. 589 alin. 1 Cod. proc. pen. respinge ca neîntemeiată cererea de întrerupere a executării pedepsei formulată de petentul condamnat POLOJAN FLORIN, în prezent deţinut în P************ G******. În baza art. 275 alin. (2) din Codul de procedură penală obligă petentul condamnat la plata sumei de 163 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat, din care 63 lei taxă de expertiză. În temeiul art. 275 alin. 6 Cod. proc. pen. onorariul apărătorului din oficiu, în sumă de 130 lei, rămâne în sarcina statului ?i se va înainta din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare.

    Hotarare 2789/2018 din 10.12.2018
  • Sedinta din data de 06.12.2018 la ora 08:30

    Complet: CAM3
  • Amână pronunţarea

    Stabileşte pronun?area pentru data de 10.12.2018.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 06.12.2018
  • Sedinta din data de 13.11.2018 la ora 08:30

    Complet: Cex8
  • Amână cauza

    Repartizarea aleatorie a dosarului nr. 3889/333/2018 având ca obiect cererea de întrerupere a executării pedepsei privind pe condamnatul Polojan Florin, în prezent deţinut în P************ G******, între completele de judecată care judecă în materie penală. Definitivă.

    Incheiere de sedinta din 13.11.2018
  • Sedinta din data de 25.06.2018 la ora 08:30

    Complet: Cex8
  • Amână cauza

    Efectuarea unei expertize medico-legale privind pe condamnatul Polojan Florin, prin care să se stabilească dacă petentul-condamnat suferă de o boală care nu poate fi tratată în reţeaua sanitară a Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor, în caz afirmativ urmând să se precizeze dacă această boală face imposibilă executarea imediată a pedepsei. Emiterea unei adrese către Penitenciarul Iaşi pentru a asigura prezenţa condamnatului la sediul INML Mina Minovici în vederea expertizării medico-legale. Emiterea unei adrese către INML Mina Minovici pentru a aduce la cunoştinţă întrebările la care să răspundă Comisia de expertiză medicală. Plata taxei de expertiză medico-legală efectuată persoanei condamnate, se va avansa din fondurile Ministerului Justi?iei. Definitivă.

    Incheiere de sedinta din 25.06.2018
  • Sedinta din data de 06.06.2018 la ora 08:30

    Complet: Cex8
  • Amână cauza

    Efectuarea unei comunicări către adresa către P************ G****** pentru a comunica în termen de 5 zile dacă petentul-condamnat Polojan Florin, îşi însuşeşte cererea de întrerupere a executării pedepsei iar în caz pozitiv să comunice pedeapsa în a cărei executare se află, dacă a mai beneficiat de întreruperea executării pedepsei, copie M.E.P.I. şi fişa medicală a petentului, înscrisurile medicale doveditoare, şi fişa medicală a petentului, înscrisurile medicale doveditoare, relaţii referitoare la situaţia financiară a condamnatului (dacă are venituri, dacă are bani în cont), potrivit dispoziţiilor art. 592 rap. la art. 591 alin. 2 Cod de Procedură Penală Definitivă.

    Incheiere de sedinta din 06.06.2018

Flux dosar


Actualizare GRPD