V**** ( M**** ) C******* G*******
ContestatorE** F****** G*** P*** A***** V****** D***
IntimatRespinge excepţia netimbrării contestaţiei la executare invocată de intimată. Admite excepţia tardivităţii precizării contestaţiei invocată din oficiu. Admite contestaţia la executare formulată de contestatoarea Varan Cristina Gabriela în contradictoriu cu intimata EOS Finance GMBH. Constată intervenită prescripţia dreptului de a cerere executarea silită a creanţei ce rezultă din Contractul de credit nr.05101115/20.02.2008 şi dispune anularea actelor de executare efectuate în dosarul de executare nr.313/2018 al BEJ Siegmeth Robert. Anulează cererea privind suspendarea executării ca netimbrată. Obligă intimatul la plata către BEJ a sumei de 83 lei reprezentând cheltuieli copiere dosar de executare. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Reşiţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei la data de 25.03.2019.
Hotarare 607/2019 din 25.03.2019Amână pronunţarea pentru data de 25.03.2019. În conformitate cu dispoziţiile art. 396 alin. (2) CPC stabileşte ca punerea soluţiei la dispoziţia părţilor să se facă prin mijlocirea grefei. Pronunţată în şedinţa publică azi, 12.03.2019
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 12.03.2019in vederea recitarii contestatorului cu mentiunea dispusă , comunicarea catre intimata a cererii de renuntare la suspendarea executarii precum şi in vederea reiterarii adresei către bEJ pentru depunerea dosarului executional.
Incheiere de sedinta din 29.01.2019în vederea citarii contestatoarei cu mentiunile dispuse.
Incheiere de sedinta din 13.11.2018Dispune retrimiterea dosarului în procedura regularizării. Se comunică acţiunea către intimata EosFinanceGmbh cu menţiunea de a depune întâmpinare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 27.09.2018.
Incheiere de sedinta din 27.09.2018