M********* A********* - P*** P***** V***** D*******
PetentV**** Ş*****
IntimatRespinge ca neîntemeiată cererea având ca obiect înlocuire amendă cu muncă în folosul comunită?ii, formulată de petentul Municipiul Alexandria – prin Primar, în contradictoriu cu intimatul V**** Ş***** Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel va fi depusă la Judecătoria Alexandria. Pronunţată azi, 28.05.2020 şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 496/2020 din 28.05.2020Amână judecarea prezentei cauze la data de 28 mai 2020, având în vedere necesitatea prevenirii răspândirii infecţiei cu Coronavirus COVID 19 şi ţinând seama de HCSM nr. 191/2020, precum şi Decizia nr. 6 din 11.03.2020 a Preşedintelui Judecătoriei Alexandria – Judecător Cosmin Radu Mitroi, prin care s-a hotărât ca începând cu data de 11.03.2020, ora 12:00, pe o perioadă nedeterminată, se vor lua măsuri de amânare a cauzelor cu excepţia cauzelor urgente.
Incheiere de sedinta din 12.03.2020Emiterea adresei către reclamanta Municipiul Alexandria , pentru a depune la dosar dovada demersurilor executării silite a pârâtului. Amână judecarea cauzei la data de 12 martie 2020, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 16.01.2020Admite cererea de amânare solicitată de pârât, pentru a-i da posibilitatea acestuia să mai efectueze plăţi. Se pune în vedere pârâtului să depună la dosar dovada achitării amenzilor contravenţionale la care face referire. Emiterea adresei către reclamanta Municipiul Alexandria , pentru a depune la dosar dovada plăţilor efectuate de pârât şi de asemenea să precizeze pentru care dintre procesele verbal de contravenţie, a achitat pârâtul contravaloarea amenzilor şi de asemenea, suma pe care o mai are de achitat pârâtul. Amână judecarea cauzei la data de 16 ianuarie 2020, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 24.10.2019Admite cererea de amânare solicitată de pârât pentru a-i da posibilitatea acestuia să mai efectueze plăţi. Amână judecarea cauzei la data de 24 octombrie 2019, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronun?ată în şedinţa publica, azi, 27 iunie 2019.
Incheiere de sedinta din 27.06.2019Amână judecarea cauzei la data de 27 iunie 2019, pentru a da posibilitatea pârâtului să încerce încheierea unui angajament de plată cu reclamanta şi să facă dovada că a achitat din sumă.
Incheiere de sedinta din 11.04.2019