A**** P**** Î************ I**********
PetentA********** N******** P***** P******** C************* P*** C*********** J******* P***** P******** C************* C******
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petentul A**** P**** Î************ I********** în contradictoriu cu intimata AUTORITATEA NAŢIONALĂ PENTRU PROTECŢIA CONSUMATORILOR, prin COMISARIATUL PENTRU PROTECŢIA CONSUMATORILOR COVASNA şi drept consecinţă, Înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale în cuantum de 1000 lei aplicată petentului prin procesul verbal de constatare a contravenţiei seria ANPC nr.909288 întocmit la data de 31.10.2018 de către intimată, cu sancţiunea „Avertisment”. Menţine ca legale şi temeinice, celelalte dispoziţii ale actului sancţionator. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cale de atac ce se depune la registratura Judecătoriei Întorsura Buzăului. Pronunţată astăzi, 26 februarie 2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 44/2019 din 26.02.2019Amână pronunţarea hotărârii la data de 26 februarie 2019 orele 14:00, sala P. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19 februarie 2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.02.2019Rectificarea numelui petentei din Aldea Petru în corect A**** P**** Î************ I**********. Estimează durata cercetării procesului la două termene de judecată. Încuviinţează pentru petentă proba cu înscrisurile depuse şi cererea privind emiterea unei adrese către Consiliul Local al oraşului Întorsura Buzăului pentru a se solicita să pună la dispoziţia instanţei Hotărârea Consiliului Local al oraşului Întorsura Buzăului şi Regulamentul de desfăşurare a activităţilor de taximetrie. Se emite adresă către Consiliul Local al oraşului Întorsura Buzăului pentru a se solicita să pună la dispoziţia instanţei Hotărârea Consiliului Local al oraşului Întorsura Buzăului şi Regulamentul de desfăşurare a activităţilor de taximetrie. Încuviinţează pentru intimată proba cu înscrisuri. Se emite adresă către Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna pentru a se solicita să ne comunice cazierul fiscal privind petenta. Se emite adresă către intimată pentru a se solicita să ne comunice dacă petenta a mai fost sancţionată contravenţional pentru acelaşi gen de fapte ca cea pentru care a fost sancţionată contravenţional prin procesul - verbal atacat ce face obiectul prezentei plângeri.
Incheiere de sedinta din 22.01.2019