N***** V***** T******
PârâtM*********** B******* P*** P*****
ReclamantAdmite acţiunea precizată de reclamantul MB, în contradictoriu cu pârâtul NVT şi, în consecinţă: Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 3.182,79 lei, din care suma de 2.469 lei cu titlu de chirie restantă în perioada Mai 2017 - Septembrie 2018 şi suma de 713,79 lei, reprezentând penalităţi de întârziere pentru perioada Mai 2017 - Septembrie 2018, datorate în baza contractului de locaţiune nr. 294/24.04.2017. Constată rezilierea de plin drept a contractului de locaţiune nr. 294/24.04.2017. Admite cererea de evacuare şi obligă pârâtul să elibereze imobilul situat în localitatea Bistriţa, str. Al. Macului, nr. 2, bl. 2, sc. A, et. 3, ap. 15, judeţul Bistriţa-Năsăud ce a făcut obiectul contractului, liber de orice sarcini. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 20 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18 Decembrie 2018.
Hotarare 3235/2018 din 18.12.2018amână pronunţarea pentru termenul din 18.12.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.12.2018acordă termen pentru a se depune la dosar o precizare scrisă cu privire la majorarea debitului restant.
Incheiere de sedinta din 19.10.2018