M********* D*** -******** I******* S* T*** L*************** R********* I******* S* T*** L*****
ReclamantK***** E**** A********
PârâtAdmite sesizarea formulată de petent şi, în consecinţă: Obligă intimatul să efectueze un număr de 274 (douasutesaptezecisipatru) ore de muncă în folosul comunităţii prin înlocuirea sancţiunii amenzii contravenţionale aplicată prin procesele-verbale de contravenţie în cuantum total de 3145 lei, cu sancţiunea obligării la prestarea unei activităţi în folosul comunităţii. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, apelul se va depune la Judecatoria Deva. Pronuntarea solutiei s-a facut prin punerea acesteia la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei azi 25.01.2019.
Hotarare 103/2019 din 25.01.2019Având în continuare nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 25.01.2019 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 17.01.2019Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 17.01.2019 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.01.2019