M********* J***
ReclamantC****** D****
PârâtAdmite acţiunea modificată formulată de reclamantul M J în contradictoriu cu pârâtul C D. Declară moartea numitului C D. Stabileşte data morţii ca fiind 31.08.1943, ora 24. Prin grija instanţei, dispozitivul hotărârii de declarare a morţii rămase definitivă se va afişa timp de 2 luni la sediul instanţei şi se va comunica Primăriei Pojejena în vederea afişării timp de 2 luni la sediul Primăriei, precum şi la ultimul domiciliu al numitului C D. Dispune comunicarea dispozitivului hotărârii de declarare a morţii, cu menţiunea că hotărârea a rămas definitivă, serviciului de stare civilă de la ultimul domiciliu cunoscut al celui declarat mort, respectiv, Primăria Pojejena, pentru a înregistra moartea numitului C D. Cu drept de apel in termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Moldova Nouă. Pronunţată azi, 11.12.2018, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 354/2018 din 11.12.2018Având nevoie de timp pentru a delibera , în vederea studierii probatorului văzând disp.art. 396 cod procedură civilă, va amâna pronunţarea.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.12.2018Având în vedere necesitatea efectuării unei adrese către Primăria Pojejena, a citării curatorului şi a prezentării martorului,
Incheiere de sedinta din 07.11.2018