C***** B**** - P*** R*********** L**** P*******
ContestatorA****** N******** D* A*********** F******* D******* G******* A F********* P****** I*** - A************ J********* A F********* P****** N**** - S******** F***** O******** B****
IntimatA****** N******** D* A*********** F******* D******* G******* A F********* P****** I*** - A************ J********* A F********* P****** N**** P*** S******** F***** O******** B****
Intimatsoluţionat în ds.asociat 781/188/2018/a2
Admite excepţia perimării acţiunii, invocată din oficiu. Constată perimată ac?iunea civilă având ca obiect contestaţie la executare, formulată de contestatoarea COMUNA BORCA prin reprezentant legal primarul, judeţul Neamţ, în contradictoriu cu intimata AGENŢIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ- DIRECŢIA GENERALĂ A FINANŢELOR PUBLICE IAŞI - ADMINISTRAREA JUDEAŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE NEAMŢ pentru Serviciul Fiscal Orăşenesc Bicaz, cu sediul procedural ales în mun. Piatra Neamţ, Bd. Traian, nr. 19 Bis, judeţul Neamţ,. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare.Cererea de recurs se depune la Judecătoria Bicaz. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 13.11.2019.
Hotarare 1123/2019 din 13.11.2019Disjunge capătul de cerere privind contestaţia privind executarea dispoziţiilor civile potrivit art 600 Cod procedură penală. Admite cererea de suspendare a executării silite formulată de contestatoarea COMUNA BORCA prin reprezentant legal primarul, judeţul Neamţ, în contradictoriu cu intimata AGENŢIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ- DIRECŢIA GENERALĂ A FINANŢELOR PUBLICE IAŞI - ADMINISTRAREA JUDEAŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE NEAMŢ pentru Serviciul Fiscal Orăşenesc Bicaz, cu sediul procedural ales în mun. Piatra Neamţ, Bd. Traian, nr. 19 Bis, judeţul Neamţ. Dispune suspendarea executării silite ce face obiectul dosarului de executare silită nr. 2250/2018 al ANAF- Agenţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ - Serviciul Orăşenesc Bicaz până la soluţionarea contestaţiei la executare. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la pronunţare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Bicaz. În temeiul art 413 alin 1 punctul 1 Cod procedură civilă dispune suspendarea cauzei până la soluţionarea dosarului penal nr 999/188/2018. Cererea de recurs pe toată durata suspendării. Cererea de apel se depune la Judecătoria Bicaz. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 27.06.2018.
Incheiere suspendare din 27.06.2018pentru a se pune concluzii pe excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Bicaz, având în vedere că potrivit precizărilor orale făcute de contestatoare - Primarul comunei, contestaţia vizează titlul executoriu, titlu care se referă la modalitatea de calcul a accesoriilor sumei de bază stabilită prin sentinţa penală
Incheiere de sedinta din 13.06.2018Respinge declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător Rodica Andrieş. Restituie cauza completului C6 în vedere continuării judecăţi. Fără cale de atac. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică azi, 23.05.2018.
Incheiere abtinere