P******* 9* S*** L* S***** T*** Ş* A********
CreditorA*** S*** P*** - C** S*****
DebitorAdmite cererea privind emiterea ordonanţei de plată formulată de creditoarea PRINCIAR 90 SA în contradictoriu cu debitoarea ANGY STAR PROD COM SRL. Obligă debitoarea la plata către creditoare, în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri, a sumei de 83.516,29 lei reprezentând contravaloare facturi restante, la care se adaugă dobânda contractuală penalizatoare în procent de 0.5% pe zi de întârziere, calculată de la data scaden?ei fiecărei facturi ?i până la plata integrală a debitului. Obligă debitorul la plata către creditoare a sumei de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru. Cu drept de a se formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Cornetu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 23.01.2019.
Hotarare 229/2019 din 23.01.2019Amână pronunţarea hotătârii la data de 23.01.2019. În baza art. 396 alin. 2 C.pr.civ., pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.01.2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.01.2019Admite excepţia necompetentei funcţionale a completului de judecata, invocată de către instanţă din oficiu. Înaintează prezenta cauza către Serviciul Registratură în vederea repartizării aleatorii la completurile specializate în materia civil-ordonanţă de plată. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 13.12.2018.
Incheiere de sedinta din 13.12.2018Amana cauza si acorda termen la data de 07.12.2018, pentru a reface procedura de citare.
Incheiere de sedinta din 26.10.2018Fata de lipsa de procedura cu debitoarea, amana cauza si acorda termen la data de 26.10.2018, la cererea avocatului creditoarei, cand se va reface procedura de citare.
Incheiere de sedinta din 14.09.2018