G****** C******
ContestatorS* A*** W************* N**************** S************** F****** I*********** Z********* P*** R***** L****
IntimatRespinge ca nefondată ac?iunea având ca obiect „contesta?ie la executare” formulată de către contestatorul G****** C****** în contradictoriu cu intimata Agio Wierzytelnocsi Plus Niestandardyzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamkniety SA. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Suceava. Pronun?ată în ?edin?ă publică azi, 25.09.2018.
Hotarare 2776/2018 din 25.09.2018Se va emite adresă către intimată cu solicitarea de a preciza care este suma reprezentând dobândă restantă şi modalitatea de calcul a acesteia având în vedere că din situaţia contului din data de 25.04.2014 (fila 51), s-a reţinut o dobândă restantă în cuantum de 1.990,97 lei, iar în cererea de executare silită efectuată de SC AGIO WIERZYTELNOCSI NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIETY (f.49) s-a indicat o dobândă contractuală restantă în cuantum de 5.257,68 lei. Pune în vedere contestatorului prin reprezentant convenţional să achite către BEJ Stărică Radu suma de 68 lei, cu titlu de contravaloare copie dosar de executare. Amână cauza la data de 25 septembrie 2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă potrivit disp. art. 229 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17 iulie 2017.
Incheiere de sedinta din 17.07.2018Încuviinţează pentru contestator termenul solicitat prin reprezentant convenţional pentru studiul dosarului de executare. Pune în vedere contestatorului prin reprezentant convenţional să achite către BEJ Stărică Radu suma de 68 lei, cu titlu de contravaloare copie dosar de executare. Prorogă discutarea celorlalte aspecte pentru următorul termen de judecată. Amână cauza la data de 17 iulie 2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă potrivit disp. art. 229 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 12 iunie 2017.
Incheiere de sedinta din 12.06.2018