S* L***** M** S****
ReclamantA****** P***** Î************ M*** Ş* M******** A******* D* I********* Ş* P******** A E********* C******
PârâtAdmite cererea formulată de reclamanta S* L***** M** S****, în contradictoriu cu pârâta A****** P***** Î************ M*** Ş* M******** A******* D* I********* Ş* P******** A E********* C******, având ca obiect anulare act. Anulează actul administrativ Notificare de reziliere nr. 730/7.12.2018 şi Dispoziţia nr. 1470/27.12.2018 emise de pârâtă ca fiind netemeinice. Ia act că reclamanta nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Recursul se va depune la Judecătoria Craiova. Pronunţată în şedinţa publică din data de 25 septembrie 2019.
Hotarare 9905/2019 din 25.09.2019Amână pronunţarea la data de 25 septembrie 2019. Pronunţată în şedinţă publică, la data de 11 septembrie 2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.09.2019Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Craiova invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cererii formulate de reclamanta S* L***** M** S**** în contradictoriu cu pârâta A****** P***** Î************ M*** Ş* M******** A******* D* I********* Ş* P******** A E********* C****** , având ca obiect anulare act, în favoarea Tribunalului Dolj – Secţia contencios administrativ şi fiscal, pentru competentă soluţionare. Constată ivit conflictul negativ de competenţă. Înaintează dosarul Curţii de Apel Craiova pentru soluţionarea conflictului negativ de competenţă. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din data de 8 mai 2019.
Hotarare 5502/2019 din 08.05.2019