U****** P************* D* F******** D** R****** ( U****
CreditorS* E***** S**
DebitorP******* M*********** R* V**********
CreditorD**** C*********** A*** V*****
CreditorF******* J******** P***** T****** V*****
CreditorAmână cauza şi, în conformitate cu dispoziţiile Hotărârii nr.19/15 decembrie 2022 a Colegiului de Conducere din cadrul Tribunalului Vâlcea, prin care completul de judecată S.1 Faliment a fost desfiinţat începând cu data de 19 decembrie 2022, acordă termen la completul la care dosarul a fost repartizat în sistem ciclic, respectiv S.3 Faliment.
Pentru continuarea procedurii şi în vederea soluţionării acţiunii în răspundere.
Incheiere de sedinta din 28.11.2022Respinge cererea de repunere în termen formulată de către UCMR-ADA, Asociaţia pentru Drepturi de Autor a Compozitorilor. Acordă termen de fond pentru continuarea procedurii.
Hotarare 912/2022 din 03.10.2022Acordă termen pentru continuarea procedurii; lichidatorul va analiza cererea de repunere în termen şi de înscriere la masa credală formulată de către UCMR-ADA.
Incheiere de sedinta din 20.06.2022Pentru continuarea procedurii şi pentru valorificarea patrimoniului debitoarei.
Incheiere de sedinta din 11.04.2022Pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor debitoarei.
Incheiere de sedinta din 31.01.2022Pentru valorificare bunurilor apar?inând societătii debitoare.
Incheiere de sedinta din 15.11.2021Acordă termen pentru valorificarea bunurilor debitoarei.
Incheiere de sedinta din 06.09.2021Pentru continuarea procedurii; se va analiza cererea de plată formulată de creditorul fiscal.
Incheiere de sedinta din 24.05.2021Acordă termen pentru continuarea procedurii şi pentru ca lichidatorul să analizeze cererea de plată formulată de creditorul fiscal.
Incheiere de sedinta din 01.03.2021Acordă termen pentru continuarea procedurii.
Incheiere de sedinta din 14.12.2020Acordă termen pentru continuarea procedurii şi pentru rămânerea drefinitivă a hotărârilor pronunţate în contestaţii.
Incheiere de sedinta din 05.10.2020Acordă termen pentru continuarea procedurii insolvenţei faţă de societatea debitoare.
Incheiere de sedinta din 06.07.2020Suspendat de drept în baza art.42 alin.6 din Decretul privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României, din 16 martie 2020.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor nr.2 din 21 ianuarie 2020, prin care s-a hotărât reluarea formei de protest adoptate prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor, formă de protest constând în nesoluţionarea cauzelor, cu excepţia cauzelor urgente inserate în respectiva hotărâre, precum şi ţinând seama că prezenta cauză, prin prisma obiectului său, nu se regăseşte între cele apreciate ca fiind urgente, urmează să amâne judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 03.02.2020În baza art.145 alin.1, lit.B din Legea 85/2014;Dispune trecerea la procedura falimentului faţă de debitoarea ETALON SRL,cu sediul în Rm.Vâlcea,Judeţul Vâlcea.În temeiul art.145,alin.2,lit.b din Legea nr.85/2014; Desemnează în calitate de lichidator judiciar Cabinetul Individual de Insolvenţă Crăciuneanu Viorel,cu 2000 lei onorariu provizoriu,care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.64 din Legea nr.85/2014.În temeiul art.145 alin.2 din Legea nr.85/2014:Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare.Fixează termenul limită pentru înregistrarea creanţelor născute în cursul procedurii la data de 6 ian.2020,termenul de verificare a creanţelor şi întocmire a tabelului suplimentar la data de 20 ian.2020,termenul de înregistrare a contestaţiilor de 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar,termenul de soluţionare a contestaţiilor şi de întocmire a tabelului definitiv consolidat la data de 17 febr.2020.Dispune întocmirea de către administratorul special şi predarea către lichidatorul judiciar,în termen de maximum 5 zile de la intrarea în faliment, a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după deschiderea procedurii, a listei actelor şi operaţiunilor efectuate după data deschiderii procedurii.Fixează termenul maxim de predare a gestiunii la 9 dec.2019. Fixează termen de fond la data de 3 febr.2020.Dispune ca băncile la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acesta fără un ordin al lichidatorului.Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului,creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Vâlcea,pentru efectuarea menţiunii,precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare realizată prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă.Pronunţată în şedinţă publică azi,18 nov.2019, la Tribunalul Vâlcea.
Hotarare 1376/2019 din 18.11.2019Repune cauza pe rol.Preschimbă termenul din 20 ianuartie 2020 pentru data de 18 noiembrie 2019.Se vor cita părţile prin BPI.
Incheiere de sedinta din 21.10.2019Acordă termen pentru continuarea operaţiunilor procedurale şi în vederea soluţionării cererilor formulate de către administratorul judiciar.
Incheiere de sedinta din 23.09.2019Admite cererea formulată de creditoarea Uniunea Producătorilor de Fonograme din România.Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă faţă de debitoarea ETALON SRL cu sediul în Râmnicu Vâlcea,Judeţul Vâlcea.Desemnează în calitate de administrator judiciar Cabinetul Individual de Insolvenţă Crăciuneanu Viorel cu un onorariu provizoriu de 2000 lei.Fixează termenul limită pentru înregistrarea creanţelor împotriva averii debitoarei la data de 15 iulie 2019,termenul de verificare şi întocmire a tabelului preliminar la 29 iulie 2019,termenul de soluţionare a contestaţiilor şi întocmire a tabelului definitiv la 26 august 2019.Convoavcă prima şedinţă a adunării creditorilor la data de 5 august 2019.Dispune ca administratorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de art. 100 din Legea nr. 85/2014.Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de două zile de la notificarea deschiderii procedurii;în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar desemnat.Dispune ca băncile la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acesta fără un ordin al administratorului judiciar.Fixează termen de fond la data de e 23 septembrie 2019.Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare, realizată prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 27 mai 2019,la sediul Tribunalului Vâlcea.
Hotarare 748/2019 din 27.05.2019