R** R** S*
ReclamantD******* A******** A*****
PârâtAdmite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta Societatea RCS&RDS S.A. în contradictoriu cu pârâtul Dobri?an Alexandru Adrian. Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 1.910,73 de lei reprezentând debit facturi restante, suma de 1.452,57 de lei reprezentând contravaloare echipamente nerestituite, suma de 239,92 de lei reprezentând justă despăgubire – reducere aferentă taxei de utilizare re?ea/internet cartelă sim ?i suma de 50 de lei, reprezentând justă despăgubire, aferentă taxei de activare cartela SIM. Respinge ca neîntemeiat capătul privind obligarea pârâtului la plata penalităţilor de întârziere. Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 200 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de a formula calea de atac a apelului în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel şi motivele de apel se depun la Judecătoria Cornetu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 05.03.2020.
Hotarare din 05.03.2020Amână pronunţarea la data de 05.03.2020. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 27.02.2020.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 27.02.2020Amână pronunţarea la data de 27.02.2020. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.02.2020.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 20.02.2020Amână pronunţarea la data de 20.02.2020. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.02.2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.02.2020