P******* M*********** C********
ReclamantS* A*** P**** C********* S**
PârâtAdmite cererea formulată de reclamantul în contradictoriu cu pârâtul . Obligă pe pârât să desfiinţeze, în termen de 3 luni de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, lucrările de construcţie realizate fără autorizaţie de construire, astfel cum au fost identificate prin procesul-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor nr.142592/12.10.2016 emis de reclamant, care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Autorizează reclamantul ca, în caz de neîndeplinire de către pârât, în termenul stabilit de instanţă în acest scop, a sus-menţionatei obligaţii de a face, să procedeze, pe cheltuiala pârâtului, la aducerea la îndeplinire a obligaţiei de desfiinţare a construcţiei edificate nelegal stabilite prin prezenta hotărâre. Obligă pe pârât la plata către reclamant a cheltuielilor de judecată în cuantum de 20 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, la Judecătoria Constanţa. Pronunţată astăzi, 28.10.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 9287/2020 din 28.10.2020Amână pronunţarea la data de 28 octombrie 2020. Pronunţarea hotărârii se va face potrivit art. 396 alin. 2 din codul de procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi 14 octombrie 2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 14.10.2020Amână pronunţarea la data de 14 octombrie 2020. Pronunţarea hotărârii se va face potrivit art. 396 alin. 2 din codul de procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 1 octombrie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 01.10.2020Suspendat în baza Decretului nr. 195 din data de 16.03.2020 privind instituirea stării de urgenta pe teritoriul României, publicat în Monitorul Oficial nr. 212 din 16.03.2020.
Incheiere suspendare din 09.04.2020pentru a se comunica reclamantului răspunsul pârâtului la interogatoriu şi pentru ca pârâtul să facă dovada intrării în legalitate.
Incheiere de sedinta din 30.01.2020pentru administrarea probei cu interogatoriu.
Incheiere de sedinta din 24.10.2019