C***** P****
ContestatorI************ M**** L** R*********** D* K*** R****** S*****
IntimatAdmite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare invocată de intimata prin întâmpinare, şi în consecinţă; Respinge ca fiind tardiv formulată contestaţia la executare introdusă de contestatorul Cotfas în contradictoriu cu intimata , împotriva actelor de executare silită efectuate în cadrul dosarului de executare. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Topliţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 11.02.2020.
Hotarare 119/2020 din 11.02.2020Constată că prezenta cauză înregistrată sub nr. 1571/326/2019 nu se încadrează în categoria cauzelor urgente în materie civilă şi a cauzelor cu arestaţi în materie penală, astfel că: Amână pronunţarea cauzei la data de 11.02.2020, ora. 11.00. Informarea păr?ilor despre amânarea pronun?ării hotărârii, se va regăsi pe portalul instan?ei. Pronunţată în şedinţă publică, azi 28.01.2020.
Rezolutie din 28.01.2020amână pronunţarea la data de 28.01.2020 şi pentru a da posibilitatea părţilor să depună concluzii scrise.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 14.01.2020pentru a da posibilitatea contestatorului să formuleze cerere de reexaminare în termen de 5 zile de la comunicarea încheierii de respingere a ajutorului public judiciar, urmând ca la următorul termen de judecată, instanţa să se pronunţe pe excepţia tardivităţii formulării contestaţiei şi a netimbrării contestaţiei. Se comunică un exemplar din notele scrise cu contestatorul.
Incheiere de sedinta din 19.11.2019Respinge cererea contestatorului , privind acordarea de ajutor public judiciar. Cu drept de cerere de reexaminare, în termen de 5 zile de la data comunicării încheierii. Pronunţată în şedinţă publică azi, 19.11.2019.
Incheiere de sedinta din 19.11.2019pentru a se achita diferenţa taxei judiciare de timbru în cuantum de 980 lei iar în caz de imposibilitate a achitării pentru a se formula cerere de ajutor public judiciar de către contestator şi pentru a se solicita dosarul de executare silită de la BEJ.
Incheiere de sedinta din 22.10.2019