A******** D* P********** N** 8*
ReclamantO****** G*******
PârâtRespinge, ca rămasă fără obiect, cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Asociaţia de proprietari nr. 87, în contradictoriu cu pârâtul O****** G*******, având ca obiect pretenţii. Respinge, ca neîntemeiată, cererea privind obligarea pârâtului la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de a formula apel în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii. Cererea se va depune la Judecătoria Drobeta Turnu-Severin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 26.06.2020.
Hotarare 979/2020 din 26.06.2020Amână pronunţarea pentru data de 26.06.2020. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 19.06.2020Amână pronunţarea pentru data de 19.06.2020. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.06.2020Suspendat, începând cu data de 16.03.2020, în temeiul dispoziţiilor art. 42 şi art. 43 din decretul privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României şi având în vedere şi Hotărârea nr. 10 din 19.03.2020 a Colegiului de conducere al Curţii de Apel Craiova
Amână judecarea cauzei în baza Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Drobeta-Turnu Severin nr. 02/22.01.2020
Incheiere de sedinta din 21.02.2020Amână cauza în vederea continuităţii completului.
Incheiere de sedinta din 10.01.2020Amână cauza pentru a se comunica pârâtului cererea de chemare în judecată şi înscrisurile ataşate cu menţiunea de a formula întâmpinare potrivit art. 205 c.pr.civ.
Incheiere de sedinta din 01.11.2019Amână cauza pentru a se cita reclamanta cu menţiunea de a preciza numele complet al pârâtului, pentru a se comunica pârâtului înscrisurile depuse de reclamnantă cu menţiunea de a-şi exprima poziţia procesuală şi pentru a se solicita fişa DEPABD a pârâtului.
Incheiere de sedinta din 04.10.2019Amână cauza pentru a se cita reclamanta cu menţiunea de a depune dovada calităţii de reprezentant legal al asociaţiei şi chitanţele prin care pârâtul ar fi achitat o parte din debitul restant şi pentru a se comunica pârâtului precizarea de acţiune
Incheiere de sedinta din 13.09.2019Amână cauza pentru a se solicita relaţii de la OCPI Mehedinţi şi DITL din cadrul Primăriei municipiului Drobeta Turnu Severin.
Incheiere de sedinta din 28.06.2019