F**** C****
ReclamantA****** J******** P***** O******* F***** D* M**** B****
PârâtA****** N******** P***** O******* F***** D* M****
Chemat în garanţieRespinge cererea de restituire a cauţiunii formulată de reclamantul F**** C****, în contradictoriu cu pârâta A****** J******** P***** O******* F***** D* M**** B****, prin reprezentant legal director executiv Tociu Ionel. Cu drept de recurs ce se depune la Tribunalul Covasna în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi – 11.02.2021.
Incheiere de sedinta din 11.02.2021Amână pronun?area în cauză la data de 11 februarie 2021, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.02.2021Hotărăşte : Admite acţiunea formulată de partea reclamantă F**** C****, în contradictoriu cu pârâta A****** J******** P***** O******* F***** D* M**** B****, prin reprezentant legal director executiv Tociu Ionel. Anulează Decizia nr. 235/13.11.2019 emisă de pârâta A****** J******** P***** O******* F***** D* M**** B****. Cu drept de recurs care se va depune la Tribunalul Covasna în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi - 19 iunie 2020.
Hotarare 414/2020 din 19.06.2020Amânat pronunţarea la data de 19 iunie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.06.2020Suspendat de drept, potrivit Decretului nr.195/2020 al Preşedintelui României.
Amânat pentru ca pârâta să depună la dosar toate înscrisurile care au stat la baza emiterii deciziei atacate, precum şi alte înscrisuri.
Incheiere de sedinta din 05.03.2020Amânat având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Covasna nr.1/29.01.2020, prin care s-a hotărât suspendarea activităţii de judecată pe durată nedeterminată, în contextul modificărilor aduse Legii nr 303/2004 privind statutul judecătorilor şi procurorilor.
Incheiere de sedinta din 06.02.2020Respinge ca inadmisibilă cererea formulată de reclamantul F**** C****, în contradictoriu cu pârâta A****** J******** P***** O******* F***** D* M**** B****, având ca obiect suspendarea executării Deciziei nr. 235/13.11.2019 emisă de pârâta A****** J******** P***** O******* F***** D* M**** B****. Cu drept de recurs ce se depune la Tribunalul Covasna în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi – 23.01.2020.
Incheiere de sedinta din 23.01.2020Amânat pentru consemnarea cauţiunii.
Incheiere de sedinta din 19.12.2019