G**** P******* S** P*** L********* J******* B**** I**** D******
ReclamantA************ G******* D* S********** A C************* C* S***** A***
PârâtD**** B***** - A*** C******
PârâtRespinge acţiunea în contencios administrativ formulată de reclamanta SC GATOR PERSONAL SRL (cu sediul) reprezentată de lichidator judiciar Botoş Iacob Dorinel (cu sediul) în contradictoriu cu pârâtele AGENŢIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ- Direcţia Generală Juridică (cu sediul) şi ANAF-DGRFP Braşov – Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna (cu sediul). Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a se depune la Curtea de Apel Tg. Mureş. Pronunţată în condiţiile prevăzute de art. 396 alin.2 Cod procedură civilă azi, 12.12.2019.
Hotarare 125/2019 din 12.12.2019Amână pronunţarea la data de 12 decembrie 2019, cu aplicarea prevederilor art.396 alin.2 Cod proc. civ., pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.12.2019Acordă un nou termen în vederea comunicării întâmpinării şi a înscrisurilor anexate către reclamantă. Acordă termen în cunoştinţă pârâtei DGRFP Braşov – AJFP Covasna.
Incheiere de sedinta din 15.11.2019Admite cererea de introducere în cauză a emitentului Deciziei de impunere şi a Raportului de inspecţie fiscală. Introducerea în citativ, în calitate de pârâtă, a DGRFP Braşov – AJFP Covasna. Citarea acestei părţi în proces, împreună cu o copie a cererii de chemare în judecată, a întâmpinării şi a încheierii de şedinţă de la termenul de azi, cu menţiunea de a arăta excepţiile, dovezile şi celelalte mijloace de apărare cu 5 zile înainte de următorul termen de judecată. Acordă termen în cunoştinţă pârâtei ANAF – DIRECŢIA GENERALĂ DE SOLUŢIONARE A CONTESTAŢIILOR, urmând ca această parte să nu mai fie citată pentru termenul următor de judecată.
Incheiere de sedinta din 18.10.2019Încuviinţează cererea în probaţiune cu înscrisurile depuse la dosar până la acest moment. Emiterea unei adrese către reclamantă, prin lichidator judiciar, cu menţiunea de a preciza expres dacă înţelege să solicite introducerea în cauză a emitentului Deciziei de impunere şi a Raportului de inspecţie fiscală, respectiv DGRFP Braşov – AJFP Covasna.
Incheiere de sedinta din 20.09.2019