T******** I**
InculpatÎn baza art. 396 alin. (1) şi (4) Cod procedură penală raportat la art. 396 alin. (10) Cod procedură penală şi art. 83 Cod penal stabileşte pedeapsa de 9 luni închisoare în sarcina inculpatului TUDORACHE ION , sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere prevăzută de art. 335 alin. (1) Cod penal. În baza art. 83 alin. (1) Cod penal amână aplicarea pedepsei închisorii pe un termen de supraveghere stabilit în condiţiile art. 84 Cod penal de 2 ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri. În baza art. 85 alin. (1) Cod penal pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Tulcea la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 404 alin. (3) Cod procedură penală atrage atenţia inculpatului asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere impuse şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere. În baza art. 274 alin. (1) Cod procedură penală obligă pe inculpat la plata sumei de 800 lei cu titlu de cheltuieli judiciare. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.01.2021.
Hotarare 2/2021 din 18.01.2021În temeiul dispoziţiilor art. 391 cod procedură penală, amână pronunţarea la data de 18 ianuarie 2021. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 15 ianuarie 2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.01.2021Faţă de cererea formulată de inculpat prin care solicită acordarea unui termen în vederea angajării unui apărător precum şi pentru a se emite adresă către I.P.J. Tulcea pentru a ne comunica cazierul judiciar al inculpatului, actualizat, instanţa
Incheiere de sedinta din 20.11.2020Faţă de lipsa inculpatului, instanţa
Incheiere de sedinta din 07.08.2020În conformitate cu prevederile art.64 alin.5 din Decretul nr.240/14.04.2020 privind prelungirea stării de urgenţă, constată suspendată judecata cauzei.
Faţă de lipsa inculpatului, instanţa
Incheiere de sedinta din 27.02.2020Având în vedere că prin Hotărârea nr.2 din 29.01.2020 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul acestei instanţe s-a hotărât suspendarea activităţii pe o durată nedeterminată, urmând a se soluţiona doar cauzele urgente, cele cu arestaţi în cauză, verificarea măsurilor preventive, cele privitoare la măsuri de siguranţă, precum şi cauzele de competenţa judecătorului de drepturi şi libertăţi (după caz), instanţa,
Incheiere de sedinta din 21.02.2020În temeiul art.353 alin.10 CPP, preschimbă termenul de judecată la 21.02.2020.