R*********** S** P*** L********* J******* D*** I***** I****
DebitorO** D***
IntimatJ********** C******
IntimatA*** D***
CreditorAdmite cererea lichidatorului judiciar DIŞA INSOLV IPURL. În temeiul 174 alin.l din Legea nr.85/2014. Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului SC ROMPIFRUITTS SRL. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art. 180 din Legea nr.85/2014. Descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură. În temeiul art. 179 din Legea nr.85/2014. Dispune notificarea prezentei sentinţe direcţiei regionale sau, după caz, administraţiei judeţene a finanţelor publice, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj pentru efectuarea menţiunii, precum şi tuturor creditorilor prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul 39 din Legea nr.85/2014. Admite cererea lichidatorului şi dispune plata către acesta a sumei de 5000 lei + TVA din fondul de lichidare aflat la dispoziţia UNPIR Filiala Dolj reprezentând onorariu lichidator judiciar şi 130 lei inclusiv TVA reprezentând cheltuieli de procedură. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii realizată prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Dolj.
Hotarare 474/2019 din 07.10.2019Acordă termen la 07.10.2019 pentru când se vor cita creditorii cu men?iunea că s-a solicitat închiderea procedurii în baza art. 174 din Legea nr. 85/2014 şi cu men?iunea a de preciza dacă avansează sume pentru continuarea procedurii
Incheiere de sedinta din 09.09.2019Admite cererea formulată de ROMPIFRUITTS SRL prin lichidator DIŞA INSOLV IPURL pentru deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă. În temeiul art. 71 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea procedurii simplificare de insolvenţă împotriva debitorului ROMPIFRUITTS SRL. Pune în vedere debitoarei ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art. 67 alin.1 din lege. În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe DIŞA INSOLV IPURL ce va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o retribuţie provizorie de 1000 lei lunar. În temeiul art. 99 din Legea nr.85/2014, Dispune notificarea de către lichidator a deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării din oficiu a menţiunilor, precum şi tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi. Raportul prev. de art. art. 97 din Legea 85/2014 se va depune în termen de maxim 40 de zile de la deschiderea procedurii de insolven?ă Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 18.07.2019. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor la 29.07.2019. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi publicarea în BPI a tabelului definitiv al creanţelor la 24.08.2019. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie . În temeiul art.53 din Legea nr.85/2014, Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar în termen de 10 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. In temeiul art.39 din Legea nr.85/2014, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În cazul neîndeplinirii obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Dolj.
Incheierefinalacameraconsiliu din 03.06.2019Respinge cererea de deschidere a procedurii insolvenţei. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Dolj.
Hotararecameraconsiliu16/2019 din 25.03.2019