P******* D****** C****
ApelantD****** E********
IntimatD****** A*****
IntimatD****** E*******
IntimatAdmite cererea de completare a dispozitivului Deciziei civile nr.1006 din 26 noiembrie 2019 pronunţată de Tribunalul Mureş în dosar nr.2256/308/2014, formulată de petentul P.D.C.în contradictoriu cu intimaţii D.E., D.A.şi D.E. Completează decizia civilă anterior men?ionată, în sensul că: Obligă intimaţii pârâţi D****** E********, D****** A***** şi D****** E******* la plata către petentul P******* D****** C**** a sumei de 1.302 lei cu titlu de cheltuieli de judecată în primă instanţă. Obligă apelantul reclamant P******* D****** C**** la plata în favoarea intimaţilor pârâţi D****** E********, D****** A***** şi D****** E******* a sumei de 5.188 lei reprezentând cheltuieli de judecată în primă instanţă. Compensează cele două sume până la concurenţa sumei mai mici urmând a fi obligat apelantul reclamant să achite intimaţilor pârâţi suma de 3.886 lei cheltuieli de judecată în primă instanţă. Obligă intimaţii pârâţi la plata în favoarea apelantului reclamant a sumei de 424,86 lei cu titlu de cheltuieli de judecată în apel. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare hotărârii. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Mureş sub sancţiunea nulităţii cererii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 11 februarie 2020.
Hotarare 63/2020 din 11.02.2020Amână pronun?area pentru data de 11 februarie 2020, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 04.02.2020Amână pronun?area pentru data de 4 februarie 2020, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.01.2020