E** F********** n***** m**********
Intimat PârâtM**** A****
Apelant ReclamantS***** V*****
Intimat PârâtS***** G*******
Intimat PârâtM**** R***
Intimat PârâtAdmite excepţia netimbrării invocată din oficiu de instanţă şi pe cale de consecinţă: Anulează cererea de apel formulată de apelantul - reclamant M**** A**** împotriva Sentinţei civile nr.1210 pronunţată în data de 30.05.2019 de Judecătoria Călăraşi în dosarul nr.2646/202/2018 în contradictoriu cu intimaţii – pârâţi S***** V*****, S***** G*******, M**** R***, Iancu Ioana, Matei Virgiliu şi Matei Petruş, ca netimbrată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 12.02.2021.
Hotarare 117/2021 din 12.02.2021Amână pronunţarea la data de 12.02.2021, pentru când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 27.01.2021În temeiul art.411 alin.1 pct.2 C.pr.civ. suspendă judecarea cauzei. Cu drept de recurs cât timp durează suspendarea cursului judecării procesului. Recursul se va depune la Tribunalul Călăraşi – Secţia civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 30.09.2020.
Incheiere suspendare din 30.09.2020Având în vedere că intimata Ene Floarea este decedată apreciază cauza în stare de amânare, urmând a se solicita apelantului M**** A**** să facă dovada calitătii de reprezentant pentru apărătorul care semnează cererea de apel sau să mentioneze dacă îsi însuseste apelul, să achite taxa de timbru de 376 lei şi să indice mostenitorii intimatei Ene Floarea, cu nume şi adrese, şi să precizeze dacă solicită introducerea acestora în cauză şi acordă termen la data de 30.09.2020.
Incheiere de sedinta din 08.07.2020Suspendată de drept în temeiul art.63 alin.11 din Decretul Pre?edintelui României 240/2020 privind instituirea stării de urgen?ă pe teritoriul României, pe toată perioada stării de urgen?ă.
Având în vedere că prin Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr.3/22.01.2020 s-a hotărât adoptarea unei forme de protest în sensul solutionării doar a cauzelor cu caracter urgent, prezenta cauză nefăcând parte din categoria acestor dosare, acordă termen la 22.04.2020.
Incheiere de sedinta din 19.02.2020