I***** D*** F****** A*
CreditorG**** C************* P**
DebitorG**** C************* P**
DebitorAdmite sesizarea. Constată perimată cererea formulată de creditoarea I***** D*** F****** A* în contradictoriu cu debitorul G**** C************* P**. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Oneşti. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei azi, 18.03.2021.
Hotarare 472/2021 din 18.03.2021În temeiul art. 242 Cod procedură civilă dispune suspendarea cauzei pentru neîndeplinirea obligaţiei de plată a onorariului de curator special. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării, cererea de recurs se depune la Judecătoria Oneşti. Pronunţată în şedinţă publică, azi 23.07.2020
Incheiere suspendare din 23.07.2020Suspendă cauza de drept în baza Decretului 195/16.03.2020
Amână cauza la termenul de judecată din 30.04.2020 pentru când creditoarea primeşte TC în condiţiile art. 229 Cod procedură civilă. Citează pârâtul prin publicitate potrivit art. 167 Cod procedură civilă, prin afişare la uşa instanţei, la ultimul sediu cunoscut şi pe portalul instanţelor de judecată. Emite adresă către creditoare prin care se comunică numele avocatului desemnat şi cuantumul onorariului de curator special, sub sancţiunea suspendării cauzei.
Incheiere de sedinta din 27.02.2020Pentru lipsă de procedură, amână cauza la termenul de judecată din 27.02.2020 pentru când creditoarea primeşte TC în condiţiile art. 229 Cod procedură civilă. Citează pârâtul prin publicitate potrivit art. 167 Cod procedură civilă, prin afişare la uşa instanţei, la ultimul sediu cunoscut şi pe portalul instanţelor de judecată. Emite adresă către BA Oneşti să comunice numele unui avocat ce urmează a fi numit curator special. Emite adresă către creditoare să depună diligenţe pentru aflarea numelui avocatului ce urmează a fi numit curator special şi cuantumul onorariului de curator special pentru achitarea onorariului de curator special şi să depună la dosar dovada achitării acestui onorariu
Incheiere de sedinta din 05.12.2019Pentru lipsă de procedură, amână cauza la termenul de judecată din 12.12.2019 pentru când creditoarea primeşte TC în condiţiile art. 229 Cod procedură civilă, iar intimatul se va cita la adresa indicată. Emite adresă către Compartimentul O.N.R.C. al Judecătoriei Oneşti pentru verificarea sediului intimatei.
Incheiere de sedinta din 10.10.2019pentru lipsă de procedură
Incheiere de sedinta din 08.08.2019Amână cauza la termenul de judecată din 08.08.2019 pentru când creditoarea primeşte TC în condiţiile art. 229 Cod procedură civilă. Se va emite adresă către Compartimentul DEPABD al instanţei pentru verificarea domiciliului pârâtului, după care, funcţie de acest răspuns se va cita pârâtul prin publicitate potrivit art. 167 Cod procedură civilă cu emiterea unei adrese către reclamantă să depună dovada achitării onorariului de curator special în cuantum de 642 de lei . Se va emite adresă către Biroul de avocaţi Oneşti să comunice numele unui avocat ce va fi numit curator special pentru pârât.
Incheiere de sedinta din 20.06.2019