K***** A*****
Recurent ReclamantK***** M****
Recurent ReclamantS**** A*** M****
Intimat PârâtU******* M****
Intimat PârâtU******* C*******
Intimat PârâtADMITE ca fondat recursul civil formulat de recurenţii reclamanţi K***** A***** şi K***** M**** în contradictoriu cu intimaţii pârâţi S**** A*** M****, (fostă Demeter), în calitate de moştenitoare după Patanai Elisabeta, UJFALUSI ANGELA MARTA şi UJFALUSI CRISTIAN, împotriva deciziei civile nr. 42/Ap din 14 februarie 2019 pronunţată de Tribunalul Satu – Mare, pe care o casează, în sensul că: Admite ca fondat apelul formulat de apelanţii K***** A***** şi K***** M****, în contradictoriu cu intimaţii S**** A*** M****, Ujfalusi Angela Marta şi Ujfalusi Cristian, împotriva sentinţei civile nr. 309/26.02.2018 pronunţată de Judecătoria Carei, pe care o anulează şi trimite cauza spre rejudecare instanţei de fond, care va ţine seama de considerentele prezentei decizii. Cheltuielile de judecată ale părţilor se vor avea în vedere la rejudecare. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din data de 17 octombrie 2019.
Hotarare 322/2019 din 17.10.2019În vederea deliberării, amână pronunţarea hotărârii pentru data de 17 octombrie 2019, camera 65 et.II
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 16.10.2019În vederea deliberării, amână pronunţarea hotărârii pentru data de 16 octombrie 2019, camera 65 et.II.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 09.10.2019În vederea deliberării, amână pronunţarea hotărârii pentru data de 9 octombrie 2019, camera 65 et.II.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 02.10.2019În vederea deliberării, amână pronunţarea hotărârii pentru data de 2 octombrie 2019, camera 65 et.II.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.09.2019