M***** E******
ReclamantS********* D* A******************** C*** I******** S***
PârâtS********* D* A******************** C*** I******** S*** P*** S******** C******
PârâtConstata perimata actiunea civila. Cu drept de recurs in termen de 5 zile de la pronuntare. Pronuntata azi 12.05.2021,prin punerea solutiei la dispoziţia partilor prin intermediul grefei instantei.
Hotarare 4355/2021 din 12.05.2021În baza art. 242 Cod proc.civ. suspendă judecarea actiunii avand ca obiect pretentii. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată azi, 02.09.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Incheiere suspendare din 02.09.2020Admite în parte cererea de ajutor public, respectiv sub forma esalonarii taxei judiciare de timbru. Dispune esalonarea taxei de timbru datorata de reclamanta pentru cererea de chemare în judecata în cuantum 1210 lei (compusa din 855 lei pentru primul capat al cererii de chemare în judecata si 355 lei pentru capatul II al cererii de chemare în judecata)in 6 rate lunare, egale cu suma de 201,66 lei în fiecare lună, începând cu luna februarie, plata taxei urmând a se face până în ultima zi lucrătoare a fiecărei luni. Cu cerere de reexaminare in termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 12.02.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Incheiere de sedinta din 12.02.2020Avand în vedere hotărârea nr. 3/2020 a Adunării Generale a Judecătorilor în care se menţioneaza faptul ca s-a hotărât continuarea formei de protest soluţionându-se doar cauzele urgente, precum si comunicatul personalului auxiliar din 03.02.2020 in care se menţioneaza că se continuă forma de protest, respectiv grefierii planificaţi în şedinţele de judecata vor participa numai la judecarea cauzelor urgente, instanţa va dispune amânarea cauzei la data de 12.02.2020.
Incheiere de sedinta din 05.02.2020