S******** P***** D* G********* U*****
ReclamantC********* G********* G******
PârâtC********* E******** C****
PârâtC********* E******** C**** P*** M******* V****** Ş***** A****
PârâtM********* F********* P******
Chemat în garanţieAdmite acţiunea civilă formulată de reclamantul S******** P***** D* G********* U***** cu sediul în Sighetu Marmaţiei, str. Al. Ivasiuc, nr. 13, jud. Maramureş, în contradictoriu cu pârâţii Cojocăraşu Gheorghiţă Gabriel şi C********* E******** C****, domiciliaţi în Municipiul Sighetu Marmatiei, str. Bogdan Vodă, bl. 1, sc. 2, et. 6, ap. 51, judeţ Maramureş şi în consecinţă: Dispune rezoluţiunea contractului de vânzare cumpărare nr. 235/28.03.2000 încheiat între Primăria Sighetu Marmaţiei şi pârâţii Cojocăraşu Gheorghiţă Gabriel şi C********* E******** C****. Obligă pârâţii, în solidar, la plata sumei de 5594,05 lei, reprezentând plata folosinţei imobilului-3871,68 lei şi penalităţi-1827,01 lei şi la plata în continuare a penalităţilor de întârziere până la achitarea efectivă a debitului. Dispune evacuarea pârâţilor din imobilul situat în Sighetu Marmaţiei str. G. Coşbuc, nr. 39, jud. Maramureş. Respinge cererea de chemare în garanţie a Ministerului Finanţelor Publice prin DGRFP Cluj Napoca, prin AJFP Maramureş cu sediul în Baia Mare, Aleea Serelor, nr. 2A, jud. Maramureş. Respinge cererea reconvenţională privind validarea contractului vânzare cumpărare. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sighetu Marmaţiei. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 26 octombrie 2021.
Hotarare 1996/2021 din 26.10.2021Pronun?are la 26.10.2021.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 12.10.2021Pronunţare la 12 octombrie 2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.09.2021pârâţii să achite taxa de timbru de 1971 lei.
Incheiere de sedinta din 11.05.2021pentru a se solicita valoarea de impozitare a imobilului
Incheiere de sedinta din 13.04.2021mandatarul pârâţior să precizeze care este în concret solicitarea,validarea contractului sau obligaţia de a face.
Incheiere de sedinta din 16.03.2021pentru comunicarea precizărilor
Incheiere de sedinta din 08.12.2020-se vor cita părţile,iar pârâţii cu menţiunea să precizeze obiectul cererii reconvenţionale, cu indicarea temeiului de drept şi să depună procură pentru instanţă pentru ambii pârâţi.
Incheiere de sedinta din 08.09.2020Pronunţare la 8 septembrie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.08.2020În contextul emiterii Decretului Preşedintelui României privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României, publicat în Monitorul Oficial al României , Domeniul Justiţie: -procesele civile cu termen de judecată stabilit pentru data de azi 7 mai 2020 (care nu fac parte dintre cele prevăzute la aliniatul (1) din art. 42), se suspendă de plin drept, pe durata stării de urgenţă instituită, fără a fi necesară efectuarea vreunui act de procedură în acest scop.
se va comunica reclamantului întâmpinarea şi cererea reconvenţională
Incheiere de sedinta din 05.03.2020lipsă apărare
Incheiere de sedinta din 09.01.2020