D*** V*****
ReclamantM********* A********* I******
PârâtI************ D* P****** J******* S********
PârâtDispune, din oficiu, îndreptarea erorilor materiale din partea introductivă a încheierii de şedinţă pronunţată la data de 25 septembrie 2020, în sensul că: O La paragraful nr. 16 de la fila nr. 2, în loc de: „În continuare, preşedintele de complet supune atenţiei că Inspectoratul de Poliţie Satu-Mare...”, se va trece: „În continuare, preşedintele de complet supune atenţiei că Inspectoratul de Poliţie Judeţean Satu-Mare...”. O La paragraful nr. 17 de la fila nr. 2, în loc de: „Instanţa, în baza prevederilor art. 248 alin. (4) Cod de procedură civilă, uneşte cu fondul cauzei excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Ministerului Afacerilor Interne privind emiterea unui nou ordin şi excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Ministerului Afacerilor Interne privind reîncadrarea reclamantului”, se va trece: „Instanţa, în baza prevederilor art. 248 alin. (4) Cod de procedură civilă, uneşte cu fondul cauzei excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Inspectoratului de Poliţie Judeţean Satu-Mare privind emiterea unui nou ordin şi excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Inspectoratului de Poliţie Judeţean Satu-Mare privind emiterea ordinului de acordare a unui alt grad”. O După paragraful nr. 1 de la fila nr. 3, se vor insera următoarele paragrafe: „O Excepţia de nelegalitate a Ordinului MAI nr. II/6728/01.06.2016; Reclamantul solicită respingerea excepţiei. Instanţa respinge excepţia inadmisibilităţii întrucât în cazul admiterii excepţiei de nelegalitate actul constatat a fi parţial nelegal va fi înlăturat, devenind irelevant în raporturile dintre părţi în măsura în care a fost constatat nelegal, iar emiterea unui nou ordin va suplini prevederile constatate nelegale, nu se cere anularea ordinului pe calea acţiunii directe, ci doar constatarea nelegalităţii acestuia pe calea excepţiei de nelegalitate. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Sălaj. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi 26 noiembrie 2020.
Incheiere indreptare eroare materiala din 26.11.2020Admite excepţia neîndeplinirii procedurii prealabile în privinţa capătului de cerere prin care s-a solicitat încadrarea reclamantului pe o altă funcţie, invocată de IPJ S-M şi, în consecinţă, respinge acest capăt de cerere îndreptat împotriva acestui pârât, ca inadmisibil. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a MAI cu privire la capetele de cerere prin care s-a solicitat emiterea actelor administrative prin care reclamnatului să-i fie acordat gradul de comisar şef de poliţie şi să fie încadrat pe o altă funcţie, invocată de acest pârât şi, în consecinţă, respinge aceste capete de cerere introduse în contradictoriu cu MAI ca fiind formulate împotriva unei persoane lipsite de calitate proceduală pasivă. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a IPJ S-M în privinţa capătului de cerere prin care s-a solicitat emiterea ordinului de acordare a gradului de comisar şef de poliţie pentru reclamant. Respinge, în rest, ca nefondată cererea de chemare în judecată formulată şi modificată de reclamantul DV, în contradictoriu cu pârâţii MAI şi IPJ S-M. Respinge ca nefondată cererea reclamantului privind rambursarea cheltuielilor de judecată. Ia act că pârâţii nu au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Sălaj. Pronunţată în şedinţă publică, azi 23 noiembrie 2020.
Hotarare 955/2020 din 23.11.2020Amână pronunţarea hotărârii la data de 23 noiembrie 2020. Pronunţată în şedinţă publică, azi 18 noiembrie 2020.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 18.11.2020Amână pronunţarea hotărârii la data de 18 noiembrie 2020. Pronunţată în şedinţă publică, azi 09 noiembrie 2020.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 09.11.2020Amână pronunţarea hotărârii la data de 09 noiembrie 2020. Pronunţată în şedinţă publică, azi 26 octombrie 2020.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 26.10.2020Amână pronunţarea hotărârii la data de 26 octombrie 2020. Pronunţată în şedinţă publică, azi 09 octombrie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.10.2020Amână pronunţarea hotărârii la data de 09 octombrie 2020. Pronunţată în şedinţă publică, azi 25 septembrie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.09.2020Amână judecarea cauzei la data de 25 septembrie 2020 – ora 12:00, sala nr. 23, în urma admiterii cererii de amânare pentru lipsă de apărare.
Incheiere de sedinta din 26.06.2020Preschimbă, din oficiu, termenul de judecată de la data de 15 mai 2020 - ora 08,30, sala nr. 23, la data de 26 iunie 2020 - ora 09,00, sala nr. 23, pentru când vor fi citate părţile conform art. 241 alin. (3) Cod de procedură civilă. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi 08 mai 2020.
Incheiere de sedinta din 08.05.2020Amână judecarea cauzei la data de 15 mai 2020 – ora 08,30, sala nr. 23.
Incheiere de sedinta din 13.03.2020Amână judecarea cauzei la data de 13 martie 2020 – ora 08,30, sala nr. 23, pentru a se introduce în cauză, în calitate de pârât, IPJ S-M.
Incheiere de sedinta din 31.01.2020