V*** M****
ReclamantS* A***** V***** I******** G**** S*
PârâtS******* I***********
IntervenientAdmite cererea formulată de intervenientul forţat SZEPESSY IBOLYA TEREZ, în contradictoriu cu reclamanta V*** M****, şi pârâta ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A., cu sediul procesual ales la sediul Cabinetului de avocat ..... Completează dispozitivul Sentinţei civile nr. 1250 din data de 21 decembrie 2020 pronunţată de către Judecătoria Reghin, în dosar nr. 3184/289/2019, astfel: ,,Obligă pârâta ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. să plătească intervenientului forţat suma de 3.000 lei cu titlu de cheltuieli de judecată.”. Cu drept de a formula recurs în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 04 martie 2021.
Hotarare completaredispozitiv din 04.03.2021Amână pronunţarea în cauză la data de 04 martie 2021. Pronun?area se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 17.02.2021Admite în parte cererea formulată de reclamanta V*** M****, în contradictoriu cu pârâta ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A., şi intervenientul forţat SZEPESSY IBOLYA TEREZ. Obligă pârâta ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. să plătească reclamantei suma de 9.892,72 lei cu titlu de daune materiale. Obligă pârâta ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. să plătească reclamantei suma de 50.000 lei cu titlu de daune morale. Obligă pârâta ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. să plătească reclamantei suma de 12.303 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 21 decembrie 2020.
Hotarare 1250/2020 din 21.12.2020Amână pronunţarea în cauză la data de 21 decembrie 2020. Pronun?area se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.12.2020Declară încheiată cercetarea judecătorească şi fixează un alt termen, pentru dezbaterea fondului. Pune în vedere părţilor să redacteze note privind susţinerile lor şi să le depună la dosarul cauzei cu cel puţin 5 zile înaintea termenului stabilit.
Incheiere de sedinta din 07.10.2020Încuviinţează cererea în probaţiune formulată de reprezentanta convenţională a reclamantei privind încuviinţarea probei cu martora V.M.S., şi dispune citarea acesteia, pentru termenul următor de judecată.
Incheiere de sedinta din 01.07.2020Suspendat de drept pe durata stării de urgenţă, în temeiul art. 63 alin. 11 din Decretul nr. 240/2020, fără efectuarea vreunui act de procedură.
Încuviinţează proba cu înscrisurile existente la dosar şi cele depuse la acest termen de judecată şi proroga discuţia cu privire la încuviinţarea probei cu martorii. Comunicarea unui exemplar din înscrisurile depuse la termen de către reclamantă, pârâtei S* A***** V***** I******** G**** S*. Încuviinţează proba solicitată de către reprezentanta intervenientei şi dispune emiterea unei adrese către DGASPC, pentru a comunica toate documentele care au stat la baza emiterii certificatului de handicap nr. 1023 din data de 04.01.2019. Emiterea unei adrese către Parchetul de pe lângă Judecătoria Reghin în vederea comunicării în copie certificată cu originalul a dosarului penal numărul 2148/P/2017. Pune în vedere reclamantei prin reprezentant ca până la termenul acordat în cauză să depună raportul de expertiză medico-legală la care face referire în cererea de chemare în judecată prin care susţine că s-a modificat cuantumul zilelor de îngrijiri medico legale, sub sancţiunea suspendării cauzei. Amână judecarea cauzei la data de 06 mai 2020. Pronunţată în şedinţa publică din data de 26 februarie 2020.
Incheiere de sedinta din 26.02.2020Comunicarea întâmpinării formulată de intervenientă cu celelalte părţi din prezenta cauză cu menţiunea că până la următorul termen de judecată au posibilitatea de a formula răspuns la întâmpinare. Amână judecarea cauzei la data de 26 februarie 2020. Pronunţată în şedinţa publică din data de 15 ianuarie 2020.
Incheiere de sedinta din 15.01.2020În baza art. 22 alin. 1 din Legea 132/2017 şi art. 78 Cod procedură civilă, dispune introducerea în cauză, în calitate de intervenient forţat, a numitei Szepessy Ibolya Terez. Comunicarea către intervenientul forţat a cererii de chemare în judecată, cu menţiunea că până la următorul termen de judecată are posibilitatea de a formula întâmpinare.
Incheiere de sedinta din 13.11.2019Admite în parte cererea reclamantei V*** M****, de acordare a ajutorului public judiciar. Dispune ca reclamanta să achite taxa judiciară de timbru în sumă de 6150 în mod eşalonat, în 12 de rate lunare în cuantum de câte 512,5 lei fiecare, scadenţa fiecărei rate fiind în ultima zi a lunii, începând cu luna august 2019 şi până la data achitării întregii sume. Prezenta se va comunica Primăriei Municipiului Reghin – Serviciul Taxe şi Impozite. Dată în camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 14 august 2019.
Incheiere de sedinta din 14.08.2019