D******* C*******
PârâtI***** D*** F****** A*
ReclamantAdmite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta I***** D*** F****** A*, în contradictoriu cu pârâta D******* C*******, având ca obiect pretenţii. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 805,57 lei, reprezentând debit principal, a sumei de 70,54 lei, reprezentând penalităţi de întârziere şi a sumei de 197,16 lei, reprezentând taxă pentru nereturnare echipament TV, în baza recunoaşterii parţiale a pretenţiilor de către pârâtă. Respinge capătul de cerere privind obligarea pârâtei la plata către reclamantă a sumei de 890,04 lei, reprezentând daune pentru rezilierea contractului înainte de expirarea perioadei contractuale, ca neîntemeiat. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 50 lei, reprezentând taxă de timbru şi suma de 300 lei, reprezentând remuneraţia curatorului special. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Arad. Pronunţată astăzi, 02.09.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotararecameraconsiliu7339/2019 din 02.09.2019T: 02.09.2019 - pt. citarea reclaman- pt. citarea pârâtului prin afişare la uşa instanţei, la ultima adresă cunoscută şi pe portalul instanţei;
Incheiere de sedinta din 24.06.2019T:24.06.2019-pentru citarea pârâtei la ultimul domiciliu cunoscut prin afişare la uşa instanţei şi pe portal şi pentru depunerea întâmpinării de către curatorul special.
Incheiere de sedinta din 20.05.2019T:20.05.2019 Pentru citarea pârâtei prin publicitate şi prin curator special şi pentru ca reclamanta să facă dovada achitării onorariului pentru curatorul special, sub sancţiunea suspendării cauzei.
Incheiere de sedinta din 15.04.2019