U*** A***** C*******
PetentI************ D* P****** A* J******** D***
IntimatRespinge ca neîntemeiată plângerea contravenţională formulată de petentul Ursu Andrei - Cristian având ca obiect anularea procesului - verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiei seria PDJX nr. 0182788 din data de 21.10.2018. Menţine dispoziţiile procesului - verbal seria PDJX nr. 0182788 din data de 21.10.2018, întocmit de I.P.J. DOLJ, ca fiind legale şi temeinice. Cu drept de a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Filiaşi. Pronunţată azi, 10 iulie 2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 508/2019 din 10.07.2019Amână pronunţarea în cauză la data de 10.07.2019.Pronunţată în şedinţă pulbică astăzi 04.07.2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.07.2019Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de părţi în susţinerea plângerii contravenţionale respectiv, în apărare. Încuviinţează proba cu înregistrarea video a presupusei contravenţii solicitată de petent în susţinerea plângerii contravenţionale. Emite adresă către intimatul I.P.J. Dolj cu solicitarea de a înainta la dosarul cauzei, pe suport optic, înregistrarea video a presupusei contravenţii precum şi, transcrierea mecanică a procesului verbal contestat. Respinge cererea formulată de petent privind înaintarea la dosar a atestatului de operator radar al agentului constatator şi a dovezii omologării aparatului radar ca nefiind utile soluţionării cauzei. Prorogă pronunţarea asupra admisibilităţii şi utilităţii şi utilităţii administrării celorlalte probe solicitate de petent în susţinerea plângerii contravenţionale. Amână judecarea cauzei la data de 04 iulie 2019, pentru când părţile au, în condiţiile art. 229 alin. 1 C. proc. civ., termen în cunoştinţă şi nu vor mai fi citate. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 06 iunie 2019.
Incheiere de sedinta din 06.06.2019Repetă procedura de citare cu petentul. Amână judecarea cauzei la data de 06 iunie 2019, pentru când intimatul, în condiţiile art. 229 alin. 1 C.proc.civ., are termen în cunoştinţă şi nu va mai fi citat, urmând a fi citat petentul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 16 mai 2019.
Incheiere de sedinta din 16.05.2019