U******** V***** M*****
PetentI** A***
IntimatI************ G****** A* P******* R*****
IntimatRespinge plângerea contravenţională formulată de petentul U******** V***** M***** în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI ARAD, ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge ca neîntemeiată plângerea contravenţională formulată de petentul U******** V***** M*****, în contradictoriu cu intimatul I************ G****** A* P******* R*****. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare care se depune la Judecătoria Lugoj. Pronunţată azi, 03.07.2019, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Hotarare 2230/2019 din 03.07.2019Amână pronunţarea în cauză la data de 03.07.2019, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.06.2019Amână cauza la 19.06.2019, pentru când intimatul I************ G****** A* P******* R***** se citează cu menţiunea să depună verificarea metrologică a aparatului radar montat pe autospeciala cu nr. AR 13 JID, la data de 03.02.2019 şi atestatul operatorului radar Mureşan Claudiu Mihai.
Incheiere de sedinta din 22.05.2019Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatului I.P.J. Arad. Încuviinţează proba cu înscrisuri şi proba cu înregistrarea radar a contravenţiei depuse de către intimatul I.G.P.R. Respinge proba solicitată de petent ca intimatul să depună copie de pe registrul de evidenţă a abaterilor. Amână cauza la 22.05.2019, pentru când se citează petentul şi intimatul I************ G****** A* P******* R***** se citează cu menţiunea să depună verificarea metrologică a aparatului radar montat pe autospeciala cu nr. AR 13 JID, la data de 03.02.2019 şi atestatul operatorului radar Mureşan Claudiu Mihai.
Incheiere de sedinta din 24.04.2019