U***** C***** C*** - V***
ReclamantS*** A**** - I****
PârâtRespinge ca neîntemeiată excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune cu privire la prejudiciu creat ca efect al executării Sentinţei civile nr. 858/13.10.2016 în dosarul nr. 1111/116/2016, respectiv a Sentinţei civile nr. 600/20.07.2016 în dosarul nr. 590/116/2016, ambele pronunţate de către Tribunalul Călăraşi, invocată de către reclamanta Unitatea Administrativ Teritorială a Comunei Cuza – Vodă, jud. Călăraşi. Respinge ca neîntemeiată acţiunea reclamantei Unitatea Administrativ Teritorială a Comunei Cuza – Vodă, cu sediul în comuna Cuza – Vodă, sat Ceacu, str. Calea Călăraşi, nr. 24, jud. Călăraşi, având CUI ..., telefon ...,reprezentată legal prin dl. Cojocaru Marius, în calitate de Primar, prin apărător convenţional Cabinet de avocat „Jeciu Alexandru Răzvan”, cu sediul social în mun. Călăraşi, Str. Locomotivei, nr. 3E, camera 3, Jud. Călăraşi în contradictoriu cu pârâtul STAN AUREL – IONEL, legitimat cu CI, seria ..., nr. ..., ANP ..., domiciliat în ..., prin apărător convenţional Cabinet de avocat „Grama George”, cu sediul social în mun. Călăraşi, Str. Aurora, nr. 1A, Jud. Călăraşi Obligă reclamanta Unitatea Administrativ Teritorială a Comunei Cuza – Vodă către pârâtul STAN AUREL – IONEL la plata a sumei de 3.000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu de avocat . Cu drept de apel în termen de 10 de zile calendaristice de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Călăraşi . În temeiul dispoziţiilor articolului 396 alineatul 2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei astăzi, 03.12.2019.
Hotarare 811/2019 din 03.12.2019Amână pronunţarea la 03 decembrie 2019, pentru când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.11.2019Pentru administrarea probatoriului încuviinţat.
Incheiere de sedinta din 22.10.2019Pentru a se lua la cunoştinţă despre înscrisurile depuse la dosar şi pentru administrarea probei cu interogatoriul reclamantei.
Incheiere de sedinta din 24.09.2019Admite cererea de amânare formulată de către apărătorul reclamantei.
Incheiere de sedinta din 17.07.2019Pentru ca reclamanta să îşi angajeze apărător.
Incheiere de sedinta din 25.06.2019