J*** G**** V*****
PetentC******** L**** M****** N*** - P****** L*****
IntimatRespinge plângerea formulată de petentul J.G.V., în contradictoriu cu intimata C.L.M-N - P.L. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare, cerere care va fi depusă la Judecătoria Moldova Nouă. Pronunţată în şedinţa publică din data de 14.02.2020.
Hotarare 18/2020 din 14.02.2020Admite cererea de amânare formulată de tutorele petentului, Jurj Alexandru privind acordarea unui termen pentru a depune înscrisuri şi pentru a se prezenta părinţii petentului. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 14.02.2020, pentru când se va cita petentul, intimata are termen în cunoştinţă. Reconsideră durata cercetării procesului ca fiind 10 luni.
Incheiere de sedinta din 13.12.2019În vederea emiterii unor adrese
Incheiere de sedinta din 22.11.2019Dispune repetarea adresei către petentul Jurj Ghişa- Viscol, cu menţiunea de a depune la dosarul cauzei copia cărţii sale de identitate. Dispune efectuarea unei adrese către mama petentului, Dumitru Melania- Maţa, cu menţiunea de a se prezenta în instanţă, şi a preciza dacă îşi însuşeşte plângerea formulată de petent şi să o semneze. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 22.11.2019, pentru când petentul are termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 25.10.2019Repus pe rol. Fixează termen la data de 25.10.2019.
Incheiere de sedinta din 27.09.2019Încuviinţează proba cu înscrisurile solicitate de petent, în dovedirea plângerii formulate. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 27.09.2018, pentru când petentul are termen în cunoştinţă. În temeiul dispoziţiilor art.229 alin.1 C.p.c. intimata Consiliul Local Moldova Nouă- Poliţia Locală, are termen în cunoştinţă. Estimează durata cercetării procesului la 5 luni.
Incheiere de sedinta din 28.06.2019