S* D******** S** P*** L********* J******* V**** C********* S***
ReclamantS* R***** B******* S**
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată, precizată ?i restrânsă. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 3.481,94 lei, reprezentând contravaloarea facturii nr. 314 din data de 01.02.2017. Ia act că reclamanta nu a solicitat cheltuieli de judecată în cauză. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea urmând a fi depusă la Judecătoria Piteşti. Pronunţată astăzi, 23.07.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 3445/2020 din 23.07.2020Amână pronunţarea la data de 23.07.2020, având nevoie de timp pentru a delibera. În baza art. 396 alin. 2 C.proc.civ., pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată astăzi 09.07.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.07.2020Potrivit disp. art. 42 alin. 6 din Decretul Preşedintelui României Nr. 195/16.03.2020 şi art. 63 alin. 11 din Decretul Preşedintelui României Nr. 240/14.04.2020 constată suspendată de drept judecata cauzei pe durata stării de urgenţă, urmând ca în termen de 10 zile de la încetarea acestei stări, să fie fixat termen de judecată, cu citarea părţilor.
Incheiere suspendare din 14.05.2020Constată că pârâta nu a depus întâmpinare la dosar, astfel că, potrivit art. 208 alin. 2 C. pr. civ., aceasta este decăzută din dreptul de a propune probe şi de a invoca excepţii cu excepţia celor de ordine publică. Încuviinţează pentru reclamantă proba cu înscrisuri şi proba cu interogatoriu. Prorogă discutarea probei testimoniale, solicitate de reclamantă, după administrarea probei cu interogatoriu. Se comunică pârâtei un exemplar al interogatoriului şi pune în vedere acesteia să răspundă în scris, sub sancţiunea prevăzută de art. 358 C. pr. civ. Pune în vedere reclamantei, sub sanc?iunea suspendării, obligaţia de a preciza în clar obiectul cererii de chemare în judecată, anume ce se solicită prin formularea primului petit, având în vedere şi legătura logică care ar trebui să existe între petitul I şi petitul II, având în vedere că, în conformitate cu petitul I, instanţa ar trebui să dispună rezoluţiunea unui contract încheiat în formă simplificată iar, în conformitate cu petitul II, ar trebui să fie obligată pârâta la plata unei facturi emise în baza contractului a cărui rezoluţiune se solicită. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 14.05.2020, completul C4-4J, sala 2, ora 08:30. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 12 martie 2020.
Incheiere de sedinta din 12.03.2020În temeiul art. 242 alin. 1 Cpc, suspendă judecata cauzei pentru neîndeplinirea de către reclamantă a obliga?iilor stabilite de instan?ă. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării. Pronunţată astăzi, 05.12.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 402 C.proc.civ.
Incheiere suspendare din 05.12.2019Pune în vedere reclamantei, prin citaţie, să facă dovada demersurilor efectuate în vederea obţinerii datelor necesare realizării procedurii de citare cu pârâta, sub sancţiunea suspendării. Amână judecarea cauzei, faţă de lipsa de procedură cu pârâta, şi acordă termen de judecată la data de 05.12.2019, completul C4-4J, sala 2, ora 08:30, pentru când se citează părţile. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 24 octombrie 2019.
Incheiere de sedinta din 24.10.2019