P******* V*****
PârâtP******* A*****
PârâtS* T****** V***** S* P*** E********* I**** H***
ReclamantRespinge acţiunea având ca obiect „ pretenţii ” formulată de reclamanta S.C. TERMICA VASLUI S.A. PRIN ESTCONSULT IPURL HUŞI, în contradictoriu cu pârâţii P******* V*****, şi P******* A*****. Admite excepţia prescripţiei dreptului la acţiune invocată din oficiu ca întemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 22.07.2020.
Hotarare 1398/2020 din 22.07.2020Amână pronunţarea în cauză la data de 22iulie 2020, pentru când, soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.Pronunţată în şedinţa publică de la 13 iulie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 13.07.2020Suspendat de drept potrivit art. 42 alin. 6 din Anexa 1 la Decretul 195/2020 al Preşedintelui României.
Amână cauza la data de 04 mai 2020, pentru când:-se vor cita părţile cu men?iunea de a răspunde la excepţia prescrip?iei dreptului material la acţiune,
Incheiere de sedinta din 26.02.2020Având în vedere Hotărârea nr.2 adoptată la data de 27.01.2020, în cadrul Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Vaslui, prin care s-a hotărât întreruperea activităţii de judecată la nivelul Judecătoriei Vaslui în sensul amânării tuturor cauzelor aflate pe rolul instanţei, cu excepţia celor care au caracter urgent, şi împrejurarea că prezenta cauză nu se încadrează în rândul acestor excepţii, amână cauza la 26.02.2020
Incheiere de sedinta din 29.01.2020pentru continuarea cercetarii judecatoresti va amana judecarea cauzei
Incheiere de sedinta din 27.11.2019