K***** I***** I********** R* S***
ReclamantB***** C******* C*****
PârâtAdmite în parte cererea de chemare în judecată, formulată de reclamanta KREDYT INKASO INVESTMENTS RO SA (date), în contradictoriu cu pârâta B***** C******* C*****, (date) având ca obiect cerere de valoare redusă. Obligă pârâtul să plătească reclamantei, suma de 653,46 lei, reprezentând contravaloare servicii prestate şi neachitate. Respinge capătul de cerere având ca obiect obligarea pârâtei la plata dobânzii contractuale penalizatoare, ca neîntemeiat. Admite capătul de cerere având ca obiect obligarea pârâtei la plata dobânzii legale penalizatoare. Obligă pârâta la plata dobânzii legale penalizatoare aferente debitului principal de la data scadenţei fiecărei facturi până la achitarea efectivă a debitului. Respinge capătul de cerere având ca obiect obligarea pârâtei la plata sumei de 393,79 lei cu titlu de daune pentru încetarea prematură a contractului, ca neîntemeiat. Admite capătul de cerere privind plata cheltuielilor de judecată ?i obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 50 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Slobozia. Pronunţată astăzi, 17.06.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia publicului de către grefa instanţei
Hotarare 1095/2020 din 17.06.2020Amână pronunţarea la data de 17.06.2020, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 04.06.2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.06.2020Suspendat de drept în baza art. 42 alin. 6 din Decretul Preşedintelui României nr. 195/2020 privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României, pe toată perioada stării de urgenţă.