Dosar 6846/109/2019 din 02.12.2019

acţiune în constatare OBLIGAŢIA DE A FACE


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 6846/109/2019
Data dosar:
02.12.2019
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Obiect:
acţiune în constatare OBLIGAŢIA DE A FACE
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 06.04.2021 la ora 09:00

    Complet: C6-LM-FOND
  • Respinge cererea

    Respinge acţiunea, ca neîntemeiată. Cu apel în 10 zile de la comunicare, cererea de apel depunându-se la Tribunalul Argeş. Pronunţată, astăzi, 06.04.2021.

    Hotarare 1939/2021 din 06.04.2021
  • Sedinta din data de 23.03.2021 la ora 11:00

    Complet: C6-LM-FOND
  • Amână pronunţarea

    Amână pronuntarea asupra cauzei la data de 06 aprilie 2021, în conditiile art. 396 alin. 2 C.pr.civ. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată azi, 23.03.2021.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.03.2021
  • Sedinta din data de 09.03.2021 la ora 10:10

    Complet: C6-LM-FOND
  • Amână cauza

    Constată că părţile nu au formulat obiecţiuni la raportul de expertiză efectuat în cauză. Admite solicitarea formulată de expertul desemnat în cauză privind majorarea onorariului de expert şi dispune majorarea cu 630 lei a onorariului, urmând ca reclamanta să suporte această diferenţă, motiv pentru care acordă termen la data de 23 martie 2021. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 martie 2021, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale

    Incheiere de sedinta din 09.03.2021
  • Sedinta din data de 03.11.2020 la ora 10:10

    Complet: C6-LM-FOND
  • Amână cauza

    Amână judecata cauzei la data de 09 martie 2021 şi dispune comunicarea către părţi a raportului de expertiză întocmit în cauză, pentru a le da posibilitatea să ia cunoştinţă de conţinutul lucrării şi pentru a formula eventuale obiecţiuni. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 noiembrie 2020, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale.

    Incheiere de sedinta din 03.11.2020
  • Sedinta din data de 23.06.2020 la ora 10:20

    Complet: C6-LM-FOND
  • Amână cauza

    Se emite adresă către expertul desemnat prin tragere la sorţi, Baltă Mihai, pentru a efectua expertiza specialitatea protecţia muncii, cu următoarele obiective: 1.să se stabilească condiţiile concrete de muncă ale reclamantei, raportat la contractul individual de muncă, fişa de post, precum şi alte înscrisuri din care să rezulte noxele determinate la locul de muncă pentru perioada analizată, sens în care urmează să se solicite înscrisurile societăţii pârâte, iar în caz de refuz expertul urmând să apeleze la concursul instanţei; 2. să se stabilească dacă în raport de condiţiile de muncă verificate la primul obiectiv activitatea reclamantei se regăseşte la unul dintre punctele enumerate în anexele Ordinului nr. 50/1990 varianta consolidată, sau dacă activitatea reclamantei poate fi încadrată în grupă de muncă prin asimilare cu vreuna dintre activităţile sau locurile de muncă enumerate în anexele Ordinului nr. 50/1990 varianta consolidată; în caz de răspuns afirmativ să se indice perioada lucrată în aceste condiţii, să se precizeze şi procentul de muncă efectiv lucrat în astfel de condiţii. De asemenea, se emite adresă şi către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Botoşani, pentru a se comunica numirea în cauză a expertului specialitatea protecţia muncii, Baltă Mihai. Amână judecarea cauzei la data de 03 noiembrie 2020. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 iunie 2020, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale

    Incheiere de sedinta din 23.06.2020
  • Sedinta din data de 09.06.2020 la ora 10:15

    Complet: C6-LM-FOND
  • Amână cauza

    Încuviinţează pentru ambele părţi proba cu înscrisuri solicitată, iar pentru reclamantă şi proba cu expertiza tehnică de specialitate protecţia muncii. În baza disp. art. 331 alin.1 C.pr.civ., prin tragere la sorţi este desemnat expert specialitatea protecţia muncii Baltă Mihai. Se va emite adresă către expertul desemnat, în vederea efectuării şi depunerii la dosar a raportului de expertiză specialitatea protecţia muncii cu următoarele obiective: 1.să se stabilească condiţiile concrete de muncă ale reclamantei, raportat la contractul individual de muncă, fişa de post, precum şi alte înscrisuri din care să rezulte noxele determinate la locul de muncă pentru perioada analizată, sens în care urmează să se solicite înscrisurile societăţii pârâte, iar în caz de refuz expertul urmând să apeleze la concursul instanţei; 2. să se stabilească dacă în raport de condiţiile de muncă verificate la primul obiectiv activitatea reclamantei se regăseşte la unul dintre punctele enumerate în anexele Ordinului nr. 50/1990 varianta consolidată, sau dacă activitatea reclamantei poate fi încadrată în grupă de muncă prin asimilare cu vreuna dintre activităţile sau locurile de muncă enumerate în anexele Ordinului nr. 50/1990 varianta consolidată; în caz de răspuns afirmativ să se indice perioada lucrată în aceste condiţii, să se precizeze şi procentul de muncă efectiv lucrat în astfel de condiţii. Stabileşte onorariul provizoriu în sumă de 1.000 lei în sarcina reclamantei, adresa către expert şi către Biroul de Expertize de pe lângă Tribunalul Botoşani urmând să fie emise după depunerea la dosar a dovezii de achitare a acestuia. Amână judecarea cauzei la data de 23 iunie 2020. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 iunie 2020, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale

    Incheiere de sedinta din 09.06.2020

Flux dosar


Actualizare GRPD