M********* P******** - S******** U******** Î******* Ş* E******** S***** I******* Ş* T*** L*****
PetentT******** F*****
IntimatAdmite excepţia perimării cererii de chemare în judecată, invocată din oficiu. Constată perimată cererea formulată de petentul MUNICIPIUL PETRO?ANI – SERVICIUL URMĂRIRE, ÎNCASARE ŞI EXECUTARE SILITĂ IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE,, în contradictoriu cu intimatul T******** F*****. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată astăzi, 15.12.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 2594/2020 din 15.12.2020În temeiul art. 242 Cod procedură civilă dispune suspendarea soluţionării cererii de chemare în judecată formulată de către reclamantul M********* P******** - S******** U******** Î******* Ş* E******** S***** I******* Ş* T*** L*****, cu sediul in ... în contradictoriu cu pârâta T******** F*****, CNP ..., domiciliată în...., din culpa reclamantului. Cu drept de recurs în privinţa suspendării judecării procesului, la Tribunalul Hunedoara, pe toată durata suspendării cauzei. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Petro?ani. Pronunţată astăzi, 14.01.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere suspendare din 14.01.2020Încuviinţează proba cu înscrisurile depuse la dosar şi proba din oficiu. Amână judecata cauzei şi fixează termen la data de 14.01.2020, pentru când se vor cita părţile, petentul cu menţiunea de a depune la dosar procesele verbale la care referire în cererea de chemare în judecata formulata, respectiv procesele verbale seria J nr.0205002/09.06.2003 şi seria Z nr.4453525/09.04.2003, sub sancţiunea suspendării cauzei prev. de art.242 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.11.2019.
Incheiere de sedinta din 19.11.2019