M********* F********
CreditorD********* C***** I****
DebitorS* E********** M***** S**
Terţ popritHot. 1253/24.09.2020 Respinge cererea de menţinere a popririi, formulată de petentul-creditor M********* F********, prin reprezentant legal, Primar în contradictoriu cu debitorul Drăgulescu Cosmin Ionuţ, şi terţul poprit S* E********** M***** S**. Desfiinţează poprirea înfiinţată de creditorul M********* F********, prin adresa nr.25681/05.1.2019, la terţul poprit S* E********** M***** S**, pe veniturile debitorului Drăgulescu Cosmin Ionuţ . Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Vişeu de Sus.
Hotarare 1253/2020 din 24.09.2020Amână judecarea cauzei la data de 24 septembrie 2020, ora 10, termen dat încunoştinţă creditoarei şi terţului poprit S* E********** M***** S**, potrivit art. 229 NCPC. Se citează debitorul D********* C***** I**** la adresa domiciliului actual. Prorogă verificarea stabilirea competenţei în soluţionarea pricinii după realizarea procedurii de citare a tuturor părţilor.
Incheiere de sedinta din 16.07.2020Amână judecarea cauzei la data de 16 iulie 2020, ora 10, termen la care se citează petenta creditoare M********* F******** cu menţiunea să indice şi să dovedească cu înscrisuri adresa actuală a debitorului , sub sancţiunea suspendării cauzei potrivita art. 242 NCPC. Termen dat în cunoştinţă potrivit art. 229 terţului poprit S* E********** M***** S**. Prorogă verificarea stabilirea competenţei în soluţionarea pricinii după realizarea procedurii de citare a tuturor părţilor. Se va solicita ITM Maramureş că comunice instanţei dacă numitul Dragulescu Cosmin Ionuţ, este angajatul terţului poprit S* E********** M***** S**.
Incheiere de sedinta din 04.06.2020În temeiul art.42 alin.6 din Anexa nr.1 ,Decretul Preşedintelui României nr.195/16.03.2020, raportat la Hot. Nr. 26/30 martie 2020 a Colegiului de conducere a Curţii de Apel Cluj, pe durata stării de urgenţă judecarea prezentei cauze este suspendată de plin drept, urmând ca procedura judiciară să fie reluată, din oficiu, după încetarea stării de urgenţă.