S*** M***** C**** S*** B*******
ReclamantR*** M********
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC MODERN CALOR SA, în contradictoriu cu pârâta R*** M********. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 10.303,05 lei reprezentând debit restant stabilit prin contractul de novaţie, urmând a fi calculate în continuare penalităţi de întârziere asupra debitului principal în cuantum de 0,02% pe zi de întârziere, de la momentul încheierii contractului de novaţie, respectiv 08.07.2019 şi până la achitarea efectivă a debitului principal, fără ca suma penalizărilor să poată depăşi suma la care s-au aplicat. Obligă pârâta la plata către reclamantă sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea se depune la Judecătoria Botoşani. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 06.04.2021.
Hotarare 1081/2021 din 06.04.2021Amână pronunţarea pentru 06.04.2021, pronunţarea urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 23.03.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.03.2021Admite excepţia necompeten?ei func?ionale a completului de judecată, invocată din oficiu. Trimite la registratură cauza privind pe reclamanta SC Modern Calor SA Botoşani având ca obiect „preten?ii”, formulată în contradictoriu cu pârâta R*** M********, spre o nouă repartizare aleatorie a cauzei în materie civilă, cu blocarea completelor de judecată CSC01, CSC02, CSC03, CSC04 şi CSC05. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 02.02.2021.
Incheiere de sedinta din 02.02.2021