F***** N* M* U*** S*****
DebitorF***** N* M* U*** S***** P*** L********* J******* P********* C* I********* I****
DebitorA************ J******** A F********* P****** A***
CreditorÎn temeiul art. 174 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 închide procedura falimentului împotriva debitoarei S.C. F***** N* M* U*** S***** Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului. În baza art. 179 din Legea nr. 85/2014 dispune notificarea prezentei sentinţe: DGRFP Braşov - AJFP Alba, O.R.C. de pe lângă Tribunalul Alba şi tuturor creditorilor prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Aprobă decontul lichidatorului judiciar CH INSOLVENCY IPURL, în cuantum de 5746,63 lei care va fi achitată din fondul de lichidare prevăzut de art. 39 alin. 4 din Legea nr. 85/2014. În baza disp. art. 180 din Legea nr. 85/2014 constată că judecătorul sindic, lichidatorul judiciar şi toate persoanele care i-au asistat sunt descărcaţi de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de drepturi de preferinţă, acţionari şi asociaţi. Cu apel în 7 zile de la comunicarea hotărârii realizată prin publicare în B.P.I. Apelul şi motivele de apel se vor depune la Tribunalul Alba. Pronunţată public, azi 06.11.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei.
Hotarare 280/2020 din 06.11.2020Ia act de desemnarea administratorului special. Ia act de confirmarea lchidatorului judiciar şi de stabilirea remuneraţiei acestuia. Acordă termen la data de 06.11.2020 - ora 9,00 pentru când: lich.jud. va depune dovada publicăii în BPI a tabelului definitiv al creanţelor, va întocmi raport de activitate şi va face dovada publicării acestuia în BPI.
Incheiere de sedinta din 04.09.2020Admite cererea formulată de debitoarea SC FLOREX NU MĂ UITA SRL, pentru deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă şi în consecinţă : Constată că debitoarea se află în încetare de plăţi. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr.85/2014 deschide procedura simplificată de insolvenţă împotriva debitoarei SC FLOREX NU MĂ UITA SRL, cu sediul social în ..., J..., CIF .... În temeiul art. 145 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. În baza art. 45 al. 1 lit. a raportat la art. 71 al. 1 şi 73 din Legea 85/2014, numeşte lichidator judiciar provizoriu pe CH INSOLVENCY IPURL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 100 din lege, care va fi retribuit pe bază de decont justificativ ce se va achita din averea debitoarei, iar în lipsa disponibilităţilor din contul debitoarei, din fondul de lichidare prevăzut la art. 39 alin. 4 din Legea nr. 85/2014. Obligă debitoarea, prin administratorul social, să pună la dispoziţia lichidatorului judiciar toate informaţiile cerute de acesta cu privire la activitatea şi averea sa. Obligă debitoarea ca, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, potrivit art. 74, să depună la dosarul cauzei informaţiile ce-i vor fi notificate. În baza disp. art. 100 coroborat cu art. 147 din Legea nr. 85/2014 dispune lichidatorului judiciar notificarea deschiderii procedurii debitoarei, asociaţilor, tuturor creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Alba, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii, în temeiul art. 99 alin 1 din lege, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990 republicată şi dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai lichidatorului judiciar. Pune în sarcina lichidatorului judiciar stabilirea termenelor limită pentru : - înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor, - întocmirea tabelului preliminar de creanţe, - depunerea contestaţiilor, - întocmirea tabelului definitiv de creanţe, - prima adunare generală a creditorilor. Stabileşte termen pentru verificarea depunerii de către creditori a opoziţiilor prevăzute de art. 71 alin. 2 din lege si pentru soluţionarea acestora la data de 04.09.2020. ora 09.00. În baza disp. art. 39 alin 2 din Legea nr. 85/2014 dispune deschiderea de către de către lichidatorul judiciar a unui cont la o unitate bancara din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Cu drept de opoziţie, pentru creditori, în termen de 10 zile de la notificare, care se va depune la Tribunalul Alba. Pronunţată azi, 19.06.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta secreta 105/2020 din 19.06.2020