B****** D*** M*****
ReclamantM********* P*************** D* P* L**** Î***** C**** D* C****** Ş* J*******
PârâtP******** D* P* L**** C***** D* A*** C***
PârâtP******** D* P* L**** T********* M********
PârâtP******** D* P* L**** C***** D* A*** P******
PârâtRespinge ca neîntemeiate excepţiile necompetenţei materiale şi teritoriale a Tribunalului Satu Mare, invocate de către unii pârâţi prin întâmpinare. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Ministerului Justiţiei şi în consecinţă, respinge cererea formulată în contradictoriu cu acesta, ca fiind introdusă împotriva unei persoane care nu are calitate procesuală pasivă. Respinge ca neîntemeiată excepţia lipsei calităţii procesuale pasive, excepţia lipsei de obiect, invocată de către unii pârâţi prin întâmpinare. Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune pentru perioada anterioară datei de 30.09.2017 şi în consecinţă respinge ca fiind prescrise pretenţiile reclamanţilor pentru perioada anterioară datei de 30.09.2017. Admite în parte cererea formulată de reclamanţi Obligă pârâţii să plătească fiecărui reclamant diferenţa dintre drepturile salariale lunare încasate şi cele cuvenite şi datorate, prin recalcularea indemnizaţiei de încadrare şi a celorlalte drepturi aferente, raportat la o valoare de referinţă sectorială în cuantum de 605,225 lei începând cu data de 30.09.2017 şi în continuare, ţinând cont şi de limitarea prevăzută de art. 38 alin. 6 din Legea 153/2017, sumă ce va fi actualizată cu indicele de inflaţie, precum şi la plata dobânzii legale penalizatoare, calculate începând cu data scadenţei plăţii sumelor ce ar fi trebuit achitate reclamanţilor şi până la plata efectivă a sumelor cuvenite. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel se depune la Tribunalul Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 29.12.2021.
Hotarare 910/2021 din 29.12.2021amânată pronunţarea în cauză la data de 29.12.2021, în principal asupra excepţiilor invocate şi în subsidiar pe fondul cauzei, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform disp. art.396 alin.2 C.proc.civilă.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.12.2021Amânăcauza pentru data de 15.12.2021, în vederea motivării deciziei pronunţate de ÎCCJ în dosar nr. 1267/1/2021.
Incheiere de sedinta din 15.09.2021Acordă termen de judecată la data de 15.09.2021, sala 8, ora 11:00, pentru legala constituire a completului de judecată
Incheiere de sedinta din 19.05.2021Amână cauza la 19.05.2021, pentru a se comunica reclamanţilor ex. II al întâmpinării formulate de Parchetul de pe lângă ÎCCJ.
Incheiere de sedinta din 17.02.2021