U***** P******** I********* L********* S*
ReclamantC******* M**** T******
PârâtV***** S**
Terţ popritAdmite excepţia netimbrării cererii invocată din oficiu. Anulează ca netimbrată cererea de validare poprire formulată de creditorul U***** P******** I********* L********* S* în contradictoriu cu debitorul C. M. T. şi terţul poprit V***** S**. Cu drept de a formula cerere de apel, care se depune la Judecătoria Piteşti, în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 18.06.2021.
Hotarare 4098/2021 din 18.06.2021Amână pronunţarea la data de 18.06.2021. Cu cale de atac odată cu fondul. Soluţie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. (2) C.proc.civ., astăzi, 04.06.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.06.2021Citează creditorul cu menţiunea de a achita taxă judiciară de timbru în cuantum de 20 lei. Pune în vedere creditorului să depună dovada achitării taxei judiciare de timbru, în original, în termen de 10 zile de la data comunicării sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrate. Aduce la cunoştinţă reclamantului că are posibilitatea de a formula cerere de ajutor public judiciar în termen de 5 zile de la data comunicării, precum şi cerere de reexaminare a taxei judiciare de timbru în termen de 3 zile de la comunicare. Amână judecarea cauzei la 04.06.2021 ora 10.00. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Aprilie 2021.
Incheiere de sedinta din 09.04.2021