G***** Ş*****
InculpatG***** A**
Parte vătămatăStabileşte în sarcina inculpatului pedeapsa de 1 (un) an închisoare. Amână aplicarea pedepsei închisorii pe un termen de supraveghere de 2 (doi) ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, stabilit în condiţiile art. 84 Cod penal. În baza art. 85 alin. 1 Cod penal, pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Timiş, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 86 aliniat 1 Cod penal pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 85 aliniat 1 literele c) - e) se comunică Serviciului de Probaţiune Timiş. În baza art. 85 aliniat 2 lit. b şi e Cod penal impune inculpatului să execute următoarele obligaţii: - să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Oraşului Gătaia sau Horticultura SA Timişoara pe o perioadă de 60 de zile lucrătoare. - să nu comunice cu persoana vătămată direct sau indirect prin orice mijloace şi să nu se apropie de aceasta la o distanţă mai mică de 100 metri pe durata termenului de supraveghere. În baza art. 404 alin. 3 Cod procedură penală atrage atenţia inculpatului asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere. Admite în parte acţiunea civilă. În baza art.19 Cod procedură penală raportat la art.1357 Cod civil obligă inculpatul să plătească părţii civile suma de 2.500 lei cu titlu de daune morale. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Obligă inculpatul la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat în sumă de 500 lei.
Hotarare 630/2021 din 11.11.2021Declară închise dezbaterile şi informează părţile că deliberarea, redactarea şi pronunţarea hotărârii va avea loc la data de 03 septembrie 2021. În baza art.405 alin.1 Cod procedură penală hotărârea se va pronunţa prin punerea acesteia la dispoziţia inculpatului, persoanei vătămate şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 22.09.2021Amânat în vederea administrării probelor testimoniale solicitate şi audierii persoanei vătămate.
Incheiere de sedinta din 16.06.2021Amânat în vederea citării martorei MP cu mandat de aducere cu executare efectivă şi a martorei GIG cu citaţie simplă.
Incheiere de sedinta din 05.05.2021Amânat în vederea audierii persoanei vătămate şi a martorei MP.
Incheiere de sedinta din 17.03.2021Amânat, la solicitarea avocatului inculpatului, care este plecat din ţară şi nu se poate prezenta, cerere la care perfsoana vătămată nu s-a opus.
Incheiere de sedinta din 20.01.2021Amânat în vederea prezentării avocatului persoanei vătămate care nu s-a putut prezenta din motive obiective.
Incheiere de sedinta din 23.11.2020