I***** C************** L* P******** D* P* L**** J********
Intimat ReclamantM********* P***** - P******** D* P* L**** Î***** C**** D* C****** Ş* J*******
Apelant PârâtP******** D* P* L**** C***** D* A*** B*****
Apelant PârâtP******** D* P* L**** T********* C******
Apelant PârâtM********* F********* P******
Intimat PârâtAdmite excepţia lipsei de interes în formularea apelurilor de către apelanţii Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timişoara, Parchetul de pe lângă Tribunalul Arad, Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Ploieşti şi Parchetul de pe lângă Tribunalul Prahova, invocată din oficiu. Respinge apelul declarat de aceşti apelanţi împotriva sentinţei civile nr. 130 pronunţată la data de 27.02.2020 de Tribunalul Covasna, ca fiind lipsit de interes. Admite apelul declarat de apelantul M********* P***** - P******** D* P* L**** Î***** C**** D* C****** Ş* J******* împotriva aceleiaşi sentinţe civile, pe care o schimbă în parte în sensul că: Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, invocată de către acesta, iar pe cale de consecinţă: Respinge cererea formulată de reclamanţii IANOŞI CRISTINEL-NELU, BRANDIU CLAUDIA şi ZERNOVEAN ALEXANDRA MARIA, în contradictoriu cu pârâtul Ministerul Public – Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Justiţie şi Casaţie, ca fiind introdus împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge ca nefondat apelul declarat de apelantul Ministerul Public - Parchetul de pe lângă Cutea de Apel Braşov şi Ministerul Public - P******** D* P* L**** T********* C******, împotriva sentinţei civile nr. 130 pronunţată la data de 27.02.2020 de Tribunalul Covasna. Păstrează celelalte dispoziţii ale sentinţei atacate. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 al. 2 C.p.civ., azi 14.12.2020.
Hotarare 1260/2020 din 14.12.2020Având nevoie de timp pentru deliberare, în acord cu dispoziţiile art. 396 (1) Cod de procedură civilă,amână pronunţarea asupra cauzei la data 14 decembrie 2020, stabilind că aceasta se va face potrivit dispoziţiilor art. 396 (2) Cod de procedură civilă.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 07.12.2020Având nevoie de timp pentru deliberare, în acord cu dispoziţiile art. 396 (1) Cod de procedură civilă,amână pronunţarea asupra cauzei la data 7 decembrie 2020, stabilind că aceasta se va face potrivit dispoziţiilor art. 396 (2) Cod de procedură civilă.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.11.2020Repune cauza pe rol pentru a fi citaţi în cauză în calitate de apelanţi şi Ministerul Public-Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Ploieşti şi Parchetul de pe lângă Tribunalul Prahova. Acordă termen de judecată la data de 23.11.2020, ora 11.00, pentru ca aceste apelante să justifice interesul în formularea căii de atac.
Incheiere de sedinta din 19.10.2020Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea cauzei la data de 12.10.2020. În temeiul art.396 alin.2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 12.10.2020Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea cauzei la data de 12.10.2020. În temeiul art.396 alin.2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.09.2020