B**** E******* J*********** N*** S****
PetentI************ L**
CreditorC******* F********
DebitorC******* I**** S**
Terţ popritAdmite cererea formulată de către petentul BEJ NUŢĂ SORIN pentru creditorul I************ L** în contradictoriu cu terţul poprit C******* I**** S** şi debitorul C******* F********. Validează poprirea înfiinţată în dosarul de executare nr. 494/2017 prin adresa din data de 18.11.2020, comunicată terţului poprit la data de 20.11.2020. Obligă pe terţul poprit să plătească creditorului sumele scadente datorate debitorului începând cu data comunicării adresei de înfiinţare a popririi, precum şi cele datorate în continuare, lunar, la data scadenţei, în limitele prevăzute de art. 729 C.proc.civ., până la concurenţa sumei de 5.261,86 lei, reprezentând debit şi cheltuieli de executare silită. Respinge cererea de amendare a terţului poprit ca neîntemeiată. Obligă pe terţul poprit la plata către creditor a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 27.04.2021.
Hotarare 3833/2021 din 27.04.2021Amână pronunţarea la 27.04.2021 când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 16.04.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.04.2021termen acordat în şedinţă publică, cu citarea părţilor
se comunică pârâtului cererea, înscrisurile, rezoluţie; TERMEN ADMINISTRATIV, FARA PREZENŢA PARŢILOR LA DATA DE 02.03.2021