Dosar 2789/220/2020 din 02.12.2020

punerea în circulaţie sau conducerea unui autovehicul neînmatriculat (art.334 NCP) al. 1 C.p., art. 335 al. 1; totul cu apl. art. 38 al. 2 C.p.


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2789/220/2020
Data dosar:
02.12.2020
Instanta:
Judecătoria Deta
Departament:
JUDECATORIA DETA
Obiect:
punerea în circulaţie sau conducerea unui autovehicul neînmatriculat (art.334 NCP) al. 1 C.p., art. 335 al. 1; totul cu apl. art. 38 al. 2 C.p.
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.05.2021 la ora 9:00

    Complet: C1CP-F
  • Amânarea aplicării pedepsei

    Stabileşte în sarcina inculpatului pedeapsa rezultantă de 1 (un) an şi 3 (trei) luni închisoare. În baza art. 83 alin. 1 şi 3 Cod penal amână aplicarea pedepsei închisorii pe un termen de supraveghere de 2 (doi) ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, stabilit în condiţiile art. 84 Cod penal. În baza art. 85 alin. 1 Cod penal, pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Timiş, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 85 aliniat 2 lit. b Cod penal impune inculpatului să execute obligaţia de a presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Comunei Birda sau Inspectoratul Şcolar Timiş pe o perioadă de 30 de zile lucrătoare. În baza art. 86 aliniat 1 Cod penal pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 85 aliniat 1 literele c) - e) se comunică Serviciului de Probaţiune Timiş. Atrage atenţia inculpatului asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere. Obligă inculpatul la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat în sumă de 250 lei.

    Hotarare 254/2021 din 05.05.2021
  • Sedinta din data de 17.03.2021 la ora 9:00

    Complet: C1CP-F
  • Amână cauza

    Amânat în vederea pregătirii apărării de către apărătorul angajat de inculpat.

    Incheiere de sedinta din 17.03.2021

Flux dosar


Actualizare GRPD