B***** C*********
ReclamantI************ D* P****** A* J******** A**** - S***** D* P****** N* 2 A*****
IntimatL*** I**
IntervenientW****** I********
IntervenientE****** R****** A******** R********** S*
IntervenientRespinge plângerea contraventională formulată de petentul B. C., în contradictoriu cu intimata IPJ Arges-Sectia de Politie nr. 2 Albota, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Pitesti. Pronuntată astăzi, data de 28.10.2020, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Hotarare 5701/2020 din 28.10.2020Amâna pronuntarea la data de 28.10.2020. Pronuntarea hotărârii se va face în conditiile art. 396 alin.2 C.pr.civ., prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei. Pronuntată astăzi, data de 16.10.2020, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.10.2020Instanta ia act că petentul a depus precizare la data de 6.11.2019 arătând că întelege să conteste procesul verbal seria PAGW nr. 0232613/17.10.2019. (f. 17 d.d.) În temeiul art. 255 raportat la art. 258 C.pr.civ., încuviintează pentru ambele părti proba cu înscrisuri. Potrivit art. 78 alin. 1 C. Pr. Civ. si art. 119 din OUG 195/2002 dispune introducerea în cauză a conducătorului celuilalt autovehicul implicat în accident, respectiv a numitului Lică Ion si a societătilor de asigurări W****** I******** si Euroins Romania Asigurare Reasigurare S.A, care vor fi citati pentru termenul următor cu copie a plângerii contraventionale, întâmpinării si a înscrisurilor anexate acestora. Prin citatie li se va comunica si termenul până la care vor putea să arate exceptiile, dovezile si celelalte mijloace de apărare de care înteleg să se folosească, respectiv termen de 20 de zile de la primirea comunicării, sub sanctiunea decăderii din dreptul de a mai propune probe si invoca exceptii de ordine privată. Amână judecarea cauzei la 16.10.2020, ora 08:30, sala 3, complet C5-9V, pentru când vor fi citate părtile cu mentiunile dispuse de către instantă, cu exceptia intimatului, care are termen în cunostintă, potrivit art. 229 C.pr. civ.. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronuntată în sedinta publică de la 11 Septembrie 2020.
Incheiere de sedinta din 11.09.2020