P******* A****** C* D*** P******** L* I******* &***** S****
Reclamant CreditorP****** P**** O*** C* D*** P**** L* I******* & A******** S****
ReclamantP****** C**** C* D*** P**** L* I******* & A**** S****
Reclamant CreditorA****** Ş* C********** S****
Pârât CreditorC****** S**** S***** S** P*** A************ J******* C** H***** G******
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamantei Piccoli Paolo Olga, invocată din oficiu.Respinge cererea reclamantei Piccoli Paolo Olga, împotriva tabelului preliminar al creanţelor publicat în BPI nr.11695/11.06.2019, în contradictoriu cu pârâţii General Activ Expert IPURL, în calitate de administrator judiciar al debitoarei S.C. Mondoscarpa S.R.L.Petroşani, A****** Ş* C********** S**** S.R.L Hunedoara, S.C. Control Shoes Studio S.R.L., prin lichidator judiciar CII Holhoş Grigore, S.C.Rony Force Security S.R.L. Hunedoara, prin administrator judiciar CII Holhoş Grigore, ca fiind formulată de o persoană lipsită de calitate procesuală activă. Ia act de renunţarea la judecată a cererii formulată de reclamanţii Parolini Antonia, Piccoli Carlo, S.C. Mondoscarpa S.R.L. prin administrator special Iovănescu Doru şi S.C. Corvin Shoes S.R.L., prin administrator Pasqualotto Paolo, în contradictoriu cu pârâţii General Activ Expert IPURL, în calitate de administrator judiciar al debitoarei S.C. Mondoscarpa S.R.L., Petroşani, A****** Ş* C********** S**** S.R.L., Hunedoara, S.C. Control Shoes Studio S.R.L., prin lichidator judiciar CII Holhoş Grigore, cu sediul în Deva, S.C.Rony Force Security S.R.L. prin administrator judiciar CII Holhoş Grigore.
Hotarare 449/2021 din 14.12.2021Repune pe rol cauza, apreciindu-se necesar a se pune în discuţie excepţia lipsai calităţii procesuale active a reclamantei Piccoli Paolo Olga.
Incheiere de sedinta din 18.11.2021Amână pronunţarea asupra renunţărilor la judecata cererilor, la data de 18 noiembrie 2021. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.11.2021pentru ca administratorul judiciar să formuleze punct de vedere faţă de cererile de renunţare formulate şi pentru ca reclamanţii să facă dovada achitării avansului pentru expertiza încuviinţată în cauză sau să depună un înscris emis de Laboratorul de expertize Cluj-Napoca din care să rezulte că expertiza nu a fost efectuată.
Incheiere de sedinta din 30.09.2021RESPINGE CEREREA DE PRESCHIMBARE A TERMENULUI DE JUDECATĂ.
Incheiere de sedinta din 04.08.2021pentru ca administratorul judiciar să depună punct de vedere faţă de contractul de tranzacţie.
Incheiere de sedinta din 14.07.2021ÎNCUVIINŢEAZĂ CEREREA DE AMÂNARE FORMULATĂ ÎN CAUZĂ ŞI FIXEAZĂ TERMEN LA DATA DE 14.07.2021, ORA 12.00 PENTRU CÂND SE VA DEPUNE CONTRACTUL DE TRANZACŢIE.
Incheiere de sedinta din 17.06.2021ÎN VEDEREA ADMINISTRĂRII PROBEI TESTIMONIALE.
Incheiere de sedinta din 06.05.2021ÎN VEDEREA ADMINISTRĂRII PROBEI TESTIMONIALE.
Incheiere de sedinta din 15.04.2021ÎN VEDEREA ADMINISTRĂRII PROBEI TESTIMONIALE.
Incheiere de sedinta din 25.03.2021pentru administrarea probei testimoniale cu martorul Pasqualotto Paolo şi pentru depunerea onorariului provizoriu aferent expertizei grafologică.
Incheiere de sedinta din 11.02.2021FAŢĂ DE CERERILE DE AMÂNARE FORMULATE ÎN CAUZĂ.
Incheiere de sedinta din 10.12.2020PENTRU COMUNICAREA ÎNSCRISURILOR ŞI FAŢĂ DE CERERILE DE AMÂNARE FORMULATE ÎN CAUZĂ.
Incheiere de sedinta din 12.11.2020