A********* R********* A***** V***** I******** G**** S***
ReclamantS********* D* A******** - R********** C*** I******** S***
PârâtR**** F***** A*******
IntervenientAdmite în parte cererea de chemare în judecată, astfel cum a fost precizată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 4105,35 lei, reprezentând echivalentul a 895,31 Euro, la cursul BNR din data naşterii dreptului de regres, reprezentând 1/2 din contravaloarea despăgubirii achitate în dosarul de daună nr. 90133672. Respinge capătul de cerere privind obligarea pârâtei la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare, ca neîntemeiat. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 292,37 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată (taxă judiciară de timbru). Respinge în rest cererea reclamantei de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată azi, 02.07.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 6369/2021 din 02.07.2021Având nevoie de timp pentru deliberare, în temeiul art. 396 alin 1 C.proc.civ. amână pronunţarea la data de 02.07.2021. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi, 18.06.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei de judecată.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 18.06.2021Având nevoie de timp pentru deliberare, în temeiul art. 396 alin 1 C.proc.civ. amână pronunţarea la data de 18.06.2021. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi, 03.06.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei de judecată.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 03.06.2021